Google Trips ile stressiz seyahat

Google’ın Google Trips adlı yeni mobil uygulaması, seyahat planlarınızı ve rezervasyonlarınızı daha kolay bir şekilde planlamanızı sağlayabilir.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Hepimiz zaman zaman iş, aile, okul gibi günlük hayat rutinlerinden uzaklaşarak kaçamak yapma ihtiyacı duyabiliriz.Fakat tatil planı ve rezervasyon gibi sıkıcı işleri yapmak gözümüzde büyüyebilir.

Arkadaşlarınızdan, seyahat şirketlerinden ya da internetteki yorumlardan tavsiyeler alabilirsiniz, yine de bütün bunların hepsini göz önünde bulundurarak bir plan yapmak can sıkıcı olabilir; özellikle de daha önce gitmediğiniz bir yerdeyseniz ve internete erişiminiz kısıtlıysa. GoodThink’in yaptığı bir araştırmaya göre, seyahat eden kişilerin yüzde 74’ü seyahatin en stresli kısmının detaylarla uğraşmak olduğunu düşünüyor.

Kişiselleştirilmiş seyahat rehberi

Google, bütün bu can sıkıcı detaylarla uğraşmak istemeyenler için yeni bir telefon uygulaması geliştirdi. Google Trips adı verilen bu uygulama sayesinde seyahatinizi kolayca planlayabilirsiniz.

Google Trips için kişiselleştirilmiş bir seyahat rehberi demek yanlış olmaz. Her bir yolculuk, rezervasyonlar, denenecek yemekler, yapılacak şeyler, günlük planlar gibi anahtar kategorilerden oluşuyor. Uygulamayı kullanmak için her an internet bağlantınız olmasına gerek yok. Yolculuk planlarını telefonunuza indirerek kaydedebilirsiniz.

Google Trips’in işleyişi şu şekilde: Bir şehirdeki gezilecek görülecek yerleri, güzel mekanları otomatik olarak bir araya getiriyor. Bu bilgileri ise daha önceden o şehre seyahat etmiş olan yolcuların görüşlerine dayanarak ediniyor. Örneğin Barselona’yı ziyaret edeceksiniz diyelim. Uygulamadaki birçok günlük plan arasından “Eixample Bölgesi” gezisini seçiyorsunuz. Uygulama size, İspanyol mimar Antoni Gaudi tarafından yapılan yapıları mutlaka görmeniz gerektiğini söylüyor.

Kendi planınız için kullanabilirsiniz

Seyahat eden herkesin zaman kısıtlaması ya da ilgi alanları aynı değil. Mükemmel yolculuk için herkese sunulabilecek tek bir seçenek yok. O yüzden Google Trips kullanarak önceden belirlediğiniz yerleri de gezebilirsiniz.

Örneğin arkadaşlarınız Sagrada Familia’yı görmenizi tavsiye etti. Siz de o bölge civarında yapılabilecek başka şeyler bulmak istiyorsunuz. Uygulamadaki “+” butonuna basarak bölgedeki diğer görülmesi gereken yerleri inceleyebilirsiniz. Eğer zamanınız kısıtlıysa, sadece sabah ya da öğleden sonra görmeniz tavsiye edilen yerleri seçebilirsiniz. Sonra da Sagrada Familia ve civarında görebileceğiniz yerlerin bir haritasını oluşturabilirsiniz.

Seyahatiniz esnasında uçak, otel, araç ya da restoran rezervasyonlarınızı takip etmek zor olabilir. Google Trips ile birlikte bütün rezervasyonlarınız Gmail’den otomatik olarak alınıp düzenlenecek. Böylece bir sürü mailin içinde kaybolmanıza gerek kalmayacak. WiFi bağlantısı olmadan da maillerinize ulaşabileceksiniz.

Google Trips’i Android ve iOS işletim sistemli telefonlarda kullanmak mümkün.

Kaynak: Google Blog

Google’ın Google Trips adlı mobil uygulaması, seyahatlerin can sıkıcı detaylarını mümkün olduğunca ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Uygulamanın işleyişi şu şekilde: Bir şehirdeki önemli tarihi turistik yerleri ya da güzel mekanları daha önceden oraları gezmiş olan kişilerin yorumlarına göre listeliyor. Örneğin, farklı günlük planlar içinden Barselona’nın “Eixample Bölgesi” planını seçerseniz, ünlü mimar Gaudi tarafından yapıları görmeniz tavsiye ediliyor. Google Trips’i kendi belirlediğiniz seyahat planı için kullanmanız da mümkün. Uygulamadaki günlük planları telefonunuza indirerek kaydedebilirsiniz. Böylece internet bağlantınız olmayan yerlerde de planlara erişebilirsiniz. Google Trips’i Android ve iOS işletim sistemlerinde kullanmak mümkün.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği