Segway CES fuarında otonom dağıtım robotunu tanıtacak

Segway 2019 CES fuarında, yeni ve daha dayanıklı scooter'larını ve ofislere teslimat yapacak otonom robotlarını tanıtmaya hazırlanıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Segway yeni scooter’larını ve ofislere teslimat yapacak otonom robotlarını tanıtmaya hazırlanıyor. Perşembe günü yapılan açıklamada, Las Vegas’ta düzenlenecek 2019 CES fuarında Loomo Delivery adlı otonom robotların tanıtılacağı duyuruldu. Loomo Delivery, binalara ve alışveriş merkezlerine teslimat yapabilecek. Şirket ayrıca yeni paylaşımlı scooter tasarımı Model Max’i de tanıtacak. Bu model Bird ve Lime gibi şirketler tarafından kullanılmak üzere tasarlandı.

Loomo Delivery robotları tam otonom olarak hareket ediyor, engellerin etrafından dolanabiliyor ve kalabalık ortamlarda ilerleyebiliyor. Paket ve mektupları toplayıp, doğru odalara ya da ofislere götürebiliyor. Robotlar etkileşimli ekranlara, bulut tabanlı haber servisine, gerçek zamanlı takip özelliğine ve asansör işlevlerine sahip.

Daha dayanıklı bir scooter

Segway ayrıca bir scooter tanıtacak. Model Max adlı scooter hava koşullarına daha dayanıklı olması ve daha uzun bir ömre sahip olması için tasarlandı. Ekim ayında Lime bazı Segway Ninebot scooter’larını, bataryalarının alev alma ihtimali olduğunu öğrendiği için filosundan çıkarmıştı.

Bu aslında Segway’in farklı alanlara yöneldiği ilk girişim değil. Mayıs ayında şirket Gogreen ile birlikte Singapur’da insanların bir Segway satın alabileceği otomatları kullanıma sunmak için iş birliği yapmıştı.

Segway, Model Max ve Loomo Delivery’nin bu yıl içinde piyasada yerini alacağını söyledi ancak fiyata dair bir açıklamada bulunmadı.

Kaynak: CNET

Segway yeni scooter'larını ve ofislere teslimat yapacak otonom robotlarını tanıtmaya hazırlanıyor. Perşembe günü yapılan açıklamada, Las Vegas'ta düzenlenecek 2019 CES fuarında Loomo Delivery adlı otonom robotların tanıtılacağı duyuruldu. Loomo Delivery, binalara ve alışveriş merkezlerine teslimat yapabilecek. Şirket ayrıca yeni paylaşımlı scooter tasarımı Model Max'i de tanıtacak. Bu model Bird ve Lime gibi şirketler tarafından kullanılmak üzere tasarlandı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği