Sanal gerçeklikle müze gezisi

Manhattan’daki Henry Clay Frick Evi, büyüme kararı aldı. Büyüme işlemi henüz başlamadı ama ziyeretçiler müzeyi sanal turla şimdiden gezebiliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

New York’un ticari, kültürel ve finansal bir merkezi olan Manhattan’ın doğu yakasında bulunan Henry Clay Frick Evi 20. yüzyılın başlarında yaşayan ünlü iş adamı ve sanatsever Henry Clay Frick’in yaşamı boyunca topladığı sanat eserlerini bünyesinde barındırıyor. The Frick Collection adı verilen sergi her yıl pek çok ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor.

hc

The Frick Collection, sayısı sürekli artan ziyaretçileri rahatça ağırlayabilmek için büyümeye ve müzenin ikinci katını hizmete açmaya hazırlanıyor. Kadife perdelerin arkasında neler olduğunu görmeye sabırsızlananlar için 360 derece sanal gerçeklik turu mevcut.

Sanal gerçeklik müzeyi ayağınıza getiriyor

Sanal gerçeklik turu New York’ta yaşamayan ya da giriş biletini karşılayamayan ziyaretçilerin bütün müzeyi keşfetmelerine ve sırasıyla 1935, 1977 ve 2011 yıllarında büyüyen müzenin seneler içindeki değişimini gözlemlemelerine olanak sağlıyor.

Müze henüz bir mimarlık ofisi ile anlaşmış değil ama bir sonraki büyüme, şu anda müzenin idari ofislerini ve özel sergiler için ayrılmış olan ek galeriyi içinde barındıran ikinci katı kapsayacak. Yeni galeri alanı ise müzenin eğitim ve sosyal programları için kullanılacak.

Manhattan’da bulunan Henry Clay Frick Evi, müzenin içeriğini görmek için sabırsızlananlar ve müzeye gelemeyenler için sanal gerçeklik turu hazırladı. Geçtiğimiz yıl büyüme kararı alan ancak henüz çalışmalara başlamayan müzenin büyüme sonrasındaki hali sanal tur üzerinden görülebiliyor.Yorumunuz: