Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy Fold resmen duyuruldu

Samsung ilk katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold’u tanıttı. 12 GB RAM’i ve 512 GB depolama alanı bulunan cihaz 26 Nisan’da satışa sunulacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Geldi, geliyor derken sonunda katlanabilir akıllı telefonlar bir bir tanıtılmaya başladı. Önce Royole kendi katlanabilir telefonunu piyasaya sürdü ancak kullananlar bu telefonun çok da iyi bir deneyim sunmadığını söylüyor. Dün çok daha büyük bir şirket, Samsung, ilk katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold’u tanıttı. Cihaz 26 Nisan’da satışa sunulacak.

Galaxy Fold, bir menteşe ile birbirine tutturulmuş iki ayrı telefon gibi görünüyor ancak tam olarak açıldığında iki ekran kusursuz şekilde birleşerek tek bir büyük ekran haline geliyor. Bu halde kullanıldığında telefon 7,3 inçlik ekranıyla tabletlere rakip olabilir. Dilediğinizde telefonu katlayıp 4,6 inç genişliğinde bir akıllı telefon gibi de kullanabiliyorsunuz. İki ekranı birbirine bağlayan menteşe düzeneği yüz binlerce kez açılıp kapanabilecek sağlamlıkta tasarlandı.

Bir uygulamayı kullanırken telefonu katlamak ya da açmak isterseniz işletim sistemi de buna uyum sağlıyor. Android iş birliği ile hazırlanan ‘Uygulama Devamlılığı’ özelliği, aynı uygulamayı telefonun farklı modlarında kullanmaya devam etme imkanı sunuyor.

Teknik özellikleri göz dolduruyor

Galaxy Fold’un 12 GB’lık RAM’i ihtiyaç duyduğunuz hızı fazlasıyla sunarken 512 GB’lık depolama kapasitesi de günümüzde sadece bilgisayarlarda bulabileceğini kadar geniş bir depolama alanı sağlıyor. Telefonun iki bölümünde bulunan bataryalar toplam 4 bin 380 mAh enerji depolama imkanı sunuyor. Bu batarya günümüzdeki akıllı telefonlar için yeterli olsa da iki adet ekranı bulunan bu cihaz, açık olarak kullanıldığında bataryayı hızla bitirebilir.

Telefonda bir değil, iki değil tam 6 tane kamera bulunuyor. Bunlardan üçü arkada, ikisi yanda biri de önde. Yani telefonu ne şekilde tutarsanız tutun bir kameraya erişiminiz oluyor.

1980 Dolar’dan başlayan fiyatlarla…

Genel olarak tüm özellikleri günümüzün en gelişmiş akıllı telefonlarının iki katı gibi olan Galaxy Fold fiyatını da buna göre belirlemiş. Biz 1000 Dolar’a satılan akıllı telefonlara pahalı derken Galaxy Fold’un satış fiyatının 1980 Dolar’dan (10 bin 500 Lira) ‘başlayacağı’ ifade edildi. Yani ek özelliklerle telefonun fiyatı 2000 Dolar’ın üzerine rahatlıkla çıkabilir.

Kaynak: TechCrunch

Samsung ilk katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold’u tanıttı. 12 GB RAM’i ve 512 GB depolama alanı bulunan cihaz 26 Nisan’da satışa sunulacak. 4,6 inç genişliğindeki iki ekranı bulunan telefon açıldığında 7,3 inçlik tek bir ekranı bulunan bir tablet gibi kullanılabiliyor. Telefonda 3 arkada, 2 yanda, 1 önde olmak üzere toplam 6 adet kamera bulunuyor. Samsung Fold 1980 Dolar’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.Yorumunuz: