Samsung Galaxy Fold’u Eylül’de satışa sunacak

Tasarımıyla ilgili birkaç değişiklik yapılan katlanabilir telefon Galaxy Fold, Eylül ayında satışa sunulacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Dün açıklama yapan Samsung, bazı değişiklikler yapılacağı için piyasaya sürülme vaktini ertelediği katlanabilir telefonu Galaxy Fold’un Eylül ayında satışa sunulacağını duyurdu.

Galaxy Fold’un yeni versiyonunda birkaç tasarım ve yapı iyileştirmeleri gerçekleştirildi. Bazı kullanıcıların yanlışlıkla soyduğu üst kısım, o kısmın da ekranın bir parçası olduğunu gösterecek şekilde düzenlendi. Ekranı dışarıdan gelebilecek parçacıklara karşı koruma amacıyla ilave destekler kullanıldı.

Samsung’un Galaxy Fold’a yaptığı değişikliklerin tümü dün yapılan açıklamada paylaşıldı:

  • Infinity Flex ekranın üstündeki koruyucu katman, telefonun uç kısımlarını kaplayacak şekilde genişletildi. Böylece bu katmanın da ekranın bir parçası olduğu, çıkarılmaması gerektiği anlaşılacak.
  • Telefonun katlanma özelliğini korurken bir yandan da cihazı dışarıdan gelebilecek parçacıklara karşı daha iyi korumayı sağlayacak değişiklikler yapıldı.
  • Galaxy Fold ile bükülme bölgesi arasındaki boşluk azaltıldı.

Şirket, Galaxy Fold kullanıcı tecrübesini iyileştirmek, katlanabilir arayüz uygulamalarının ve hizmetlerinin en iyi şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla çalışmaya devam ettiğini belirtti.

Aslında Samsung, Galaxy Fold’u 2019’un bahar aylarında piyasaya sürmeyi planlamıştı ancak cihazı denemesi için gönderilen bazı kullanıcılar birkaç günlük kullanımın ardından telefonun bozulduğunu bildirince plan mecburen ertelenmişti. Kullanıcılardan bazıları, ekranın üstündeki koruyucu katmanı plastik ekran koruyucu sanıp çıkarmıştı. Bu yüzden de ekran zarar görmüştü. Kimi kullanıcılar ise ekranın katmanları arasına giren küçük toz parçacıkları yüzünden ekranla ilgili sorunlar yaşamıştı.

Fiyatı bin 980 Dolar olarak belirlenen Samsung Galaxy Fold, Eylül ayında satışa sunulduğunda piyasadaki ilk katlanabilir telefonlardan biri olma unvanını kazanacak.

Kaynak: Mac Rumors

Bahar aylarında sunulması planlanan ancak kullanımla ilgili bazı sorunlar yüzünden piyasaya sürülmesi ertelenen Samsung Galaxy Fold, Eylül'de çıkıyor. Cihazı denemesi için gönderilen kullanıcılardan bazıları ekranın üst kısmındaki katmanı plastik koruyucu sanarak çıkarmıştı. Bu yüzden ekran gerektiği gibi kullanılamamıştı. Kullanıcılardan bazıları da ekranın katmanları arasına giren küçük toz parçacıkları yüzünden ekranla ilgili sorunlar yaşamıştı. Bunlar göz önüne alınarak Infinity Flex ekranın üstündeki koruyucu katman, telefonun uç kısımlarını kaplayacak şekilde genişletildi. Ekranı dışarıdan gelebilecek küçük toz parçacıklarına karşı daha iyi korumak için iyileştirmeler yapıldı. Fiyatı bin 980 Dolar olarak belirlenen Samsung Galaxy Fold, Eylül ayında satışa sunulduğunda piyasadaki ilk katlanabilir telefonlardan biri olma unvanını kazanacak.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği