Motorola’nın dikey katlanır ekranlı telefonuna ait görüntüler sızdı

Weibo üzerinde yayınlanan fotoğrafların, Motorola'nın yeni katlanır ekranlı telefonuna ait olduğu iddia edildi. Motorola iddialar hakkında yorum yapmadı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Motorola’nın eski popüler modellerinden Razr, katlanır ekranlı yeni bir modelle geri dönebilir. Çin mikro blog sitesi Weibo üzerinden paylaşılan görsellerin Motorola’nın yeni katlanır tasarımlı telefonuna ait olduğu iddia edildi. Ancak bu telefon Galaxy Fold gibi enine değil, tıpkı orijinal Razr modelinde olduğu gibi dikine katlanıyor.

Bu tasarım diğer katlanır modellere göre daha farklı bir kullanım alanı sunuyor. Diğer akıllı telefonlarda olduğu gibi telefon açılarak tablet boyutunda bir cihaza dönüşmek yerine, katlanarak daha küçük bir cihaza dönüşüyor. Yani telefonun katlanmış hali değil, açılmış hali normal akıllı telefon boyutunda.

Cihazın fiyatı belli değil ama Wall Street Journal 1500 Dolar civarında olacağını tahmin ediyor. (Tabii satışa sunulursa)

Motorola, Samsung’un hatasına düşmemeye çalışıyor olabilir

Samsung, Galaxy Fold ile ilk katlanır akıllı telefonları kullanıma sunmuştu. Bazı gazetecilere gönderilen telefonlar (Türkiye’ye gönderilenlerden biri de Dünya Halleri’ne gönderilmişti) birkaç günlük kullanımın ardından ekran sorunları yaşamaya başladı. Bunun üzerine Samsung telefonları satışa sunma tarihini erteledi ve incelenmesi için gönderdiği ürünleri de topladı.

Görsel sızıntısına rağmen Motorola henüz katlanır ekranlı bir cihaz geliştirdiğini doğrulamış değil. Samsung’un yaşadığı sorunlar düşünüldüğünde şirket telefonu duyurmadan önce daha temkinli hareket ediyor olabilir.

Kaynak: TechCrunch

Motorola'nın eski popüler modellerinden Razr, katlanır ekranlı yeni bir modelle geri dönebilir. Çin mikro blog sitesi Weibo üzerinden paylaşılan görsellerin Motorola'nın yeni katlanır tasarımlı telefonuna ait olduğu iddia edildi. Ancak bu telefon Galaxy Fold gibi enine değil, tıpkı orijinal Razr modelinde olduğu gibi dikine katlanıyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği