Samsung telefonlar rastgele fotoğraf gönderiyor

Bazı Samsung kullanıcıları akıllı telefonlarının rehberdeki bazı kişilere rastgele fotoğraf ve zamanlanmış mesaj gönderdiğini söylüyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bazı Samsung kullanıcıları akıllı telefonlarının rehberdeki bazı kişilere rastgele fotoğraf ve zamanlanmış mesaj gönderdiğini söylüyor. Reddit’e ve Samsung’un resmi destek sitesine gönderilen şikayetlerde Galaxy S9 ve Galaxy Note 8 cihazların sorundan etkilendiği dile getiriliyor. Kullanıcılar telefonda varsayılan olarak yüklü bulunan Samsung Messages uygulamasının gönderdiği fotoğraf ve mesajların kaydını da tutmadığını söylüyor.

Bir Reddit kullanıcısı Galaxy S9+ modeli telefonunun tüm fotoğraf galerisini gecenin bir yarısında partnerine gönderdiğini söyledi. Kullanıcı Samsung Messages uygulamasına baktığında fotoğraf gönderildiğine dair bir işaret olmadığını ancak GSM operatörünün (T-Mobile) kayıtlarında mesajların gönderilme saatinin kayıtlı olduğunu belirtti. Kullanıcı Samsung’un Galeri uygulamasında bulunan ve uygulamadan çıkmadan fotoğraf göndermeyi sağlayan ‘Paylaş’ sekmesini hiç kullanmadığını da ifade etti.

Sorun bazı metin mesajlarını da etkiliyor gibi görünüyor. Samsung’un Galaxy S9 destek sayfasında bir kullanıcı Samsung Messages uygulamasının T-Mobile RCS/ileri mesajlaşma güncellemesinin ardından bozulduğunu söyledi. Kullanıcı bazı mesajların yanlış konuşma ekranlarında göründüğünü belirtti.

“Samsung’la iletişime geçin”

İnternet üzerinden yapılan çoğu şikayette kullanıcılar T-Mobile müşterisi olduklarını ve yakın zamanda Samsung Messages uygulamasını güncellediklerini belirtti. Bu durum sorunun şirketin sunduğu RCS (Zengin İletişim Hizmetleri) güncellemesinden kaynaklanabileceği ihtimalini gündeme getirdi. RCS, kullanıcıların grup sohbet, video, GIF, konum paylaşma gibi özellikleri kullanarak daha kolay iletişim kurmasını amaçlıyor. Pek çok kullanıcı fotoğrafların aile üyelerine ya da partnerlerine gönderildiğini söylediği için de sorunun paylaşımlı abonelik kullanan kişilerde görüldüğü tahmin ediliyor. T-Mobile konu ile ilgili olarak sorunun kendilerinden kaynaklanmadığını, müşterilerin Samsung’la görüşmesi gerektiğini belirtti.

Bir Samsung sözcüsü ise “Şikayetlerin farkındayız ve teknik ekibimiz konuyu inceliyor. Sorun yaşayan müşterilerimizin bize direkt olarak 1-800-SAMSUNG numarasından ulaşmasını talep ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Şimdilik sorun yaşayan ya da bu sorunu yaşamaktan endişe eden kullanıcıların iki seçeneği var. İlki uygulama ayarlarından Samsung Messages uygulamasının depolama alanınıza erişimini engellemek. Böylece telefonunuzda bulunan hiçbir fotoğraf Samsung Messages tarafından gönderilemez. Ancak uygulamayı kullanmaya devam etmek isterseniz bu özellikleri her seferinde yeniden aktif hale getirmeniz gerekecek. İkinci seçenek ise Samsung Messages uygulaması düzeltilene kadar üçüncü parti alternatiflere yönelmek.

Kaynak: TechCrunch

Bazı Samsung kullanıcıları akıllı telefonlarının rehberdeki bazı kişilere rastgele fotoğraf ve zamanlanmış mesaj gönderdiğini söylüyor. Reddit’e ve Samsung’un resmi destek sitesine gönderilen şikayetlerde Galaxy S9 ve Galaxy Note 8 cihazların sorundan etkilendiği dile getiriliyor. Kullanıcılar telefonda varsayılan olarak yüklü bulunan Samsung Messages uygulamasının gönderdiği fotoğraf ve mesajların kaydını da tutmadığını söylüyor. Sorunun T-Mobile GSM operatörünün mesajlara getirdiği güncellemeden kaynaklandığı sanılıyor. Endişelenen kullanıcıların sorun çözülene kadar Samsung Messages uygulamasını kullanmaması tavsiye ediliyor.Yorumunuz: