Samsung Galaxy Note 7, çocuğu yaraladı

ABD'nin New York şehrinde 6 yaşındaki bir çocuk, Galaxy Note 7 model telefondan video izlerken, telefonun alev alması sonucu yaralandı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Samsung’un son akıllı telefon modeli Galaxy Note 7’lerin bataryasındaki bir problemden dolayı patlaması tüm dünyada geniş yankı uyandırmıştı. Samsung geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir yazıyla Note 7 sahiplerini, cihazlarını değiştirmek için en yakın Samsung yetkili satıcısına gitmeleri konusunda uyarmıştı.

6 yaşındaki çocuk yaralandı

Dün New York’ta gerçekleşen bir olayda, Galaxy Note 7 ile oynayan 6 yaşındaki bir çocuk, telefonun patlaması sebebiyle yaralandı. Elinde ve vücudunda yanıklar bulunan çocuk ambulansla hastaneye kaldırıldı. Çocuğun büyükannesi Linda Lewis, torununun telefondan video izlediğini ve o sırada telefonun bataryasının patlayarak evdeki yangın alarmlarını harekete geçirdiğini söyledi.

Hastanedeki tedavisinin ardından eve geri dönen küçük çocuğun şu anda telefonlara yaklaşmaktan korktuğu ifade edildi. Konu ile ilgili açıklama yapan Samsung yetkilileri, Lewis ailesi ile iletişimde olduklarını, ellerinden gelen tüm yardımı sunmaya hazır olduklarını belirtti. Yetkililer tüm Galaxy Note 7 kullanıcılarını telefonlarını kapatıp, satın aldıkları yere geri götürmeye davet etti.

İki değişim seçeneği

Samsung Galaxy Note 7 sahipleri için iki farklı seçenek sunuyor. İlk seçenekte, kullanıcılar Galaxy Note 7’yi verip yerine Galaxy J model bir telefonu geçici bir süreliğine kullanmak için alabiliyor. Yeni, sorunsuz Note 7’ler piyasaya sürüldüğünde, bu kullanıcılar Galaxy J’leri, Note 7’lerle değiştirebilecek.

İkinci seçenek ise, Samsung’un diğer üst düzey telefonları Galaxy S7 ya da Galaxy S7 Edge’den birini almak. Note 7 kullanıcıları, bu telefonlarla kendi telefonları arasındaki fiyat farkını geri alarak, Note 7’lerini bu modellerle değiştirebiliyor.

Telefonlar uzaktan kapatılabilir

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya sitesi Reddit’te yayınlanan bir gönderiye göre, Samsung 30 Eylül tarihinden itibaren bazı ülkelerde tüm Note 7’leri uzaktan kapatarak kullanılmaz hale getirecek. Böylece Note 7 sahiplerinin telefonlarını değiştirmekten başka çaresi kalmayacak. Bu haberin ne kadar güvenilir olduğu ya da uzaktan kapatma işleminin nasıl gerçekleşeceği bilinmiyor. Ancak Samsung’un Note 7’leri bir an önce toplamak için elinden geleni yaptığını söylemek mümkün.

Kaynak: Samsung, Phone Arena, Reddit

Samsung'un geçtiğimiz günlerde geri çağırdığı Galaxy Note 7 model telefon, 6 yaşındaki bir çocuğun elinde patladı. Vücudunda yanıklar bulunan çocuk ambulansla hastaneye götürüldü. Şu anda durumu iyi olan çocuğun akıllı telefonlardan korktuğu belirtildi. Samsung tüm Galaxy Note 7 kullanıcılarını, telefonları Samsung yetkili satıcılarına getirmeye davet ediyor. Galaxy Note 7 sahipleri eski model Samsung'lara fiyat farkını geri alarak sahip olabiliyor.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği