Samsung katlanabilir telefon konusunda hala ciddi

Samsung'un CEO'su DongJin Koh bu yıl içinde şirketin katlanabilir bir akıllı telefon tanıtacağını açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Samsung’un CEO’su DongJin Koh bu yıl içinde şirketin katlanabilir bir akıllı telefon tanıtacağını açıkladı. Koh Samsung’un yaptığı müşteri anketlerine göre bu tarz bir telefon için piyasa olduğunu ve artık Samsung için sözünü tutma vakti geldiğini söyledi.

CNBC’ye konuşan Koh katlanan ekranın nasıl çalışacağına dair bir açıklama yapmadı ancak Samsung’un, bu cihazın açılmış halinin nasıl tabletten farklı bir deneyim sunacağı konusunda çalışmalar yürüttüğünü söyledi. Koh geçtiğimiz hafta Berlin IFA elektronik fuarında yaptığı konuşmada “Çoğu özelliği katlanmış durumda kullanmak mümkün olacak. Ancak gezinmek ve bir şeyleri görüntülemek için cihazı açmanız gerekebilir. Peki açılmış hali tabletle karşılaştırıldığında ne gibi faydalar sağlıyor? Eğer açılmış ekranın sunduğu deneyim tabletle aynıysa müşteriler bu cihazı neden alsın? Her cihaz, her özellik, her yenilik son kullanıcıya anlamlı bir mesaj vermeli. Böylece son kullanıcı cihazı kullandığında ‘demek Samsung bunu bu yüzden yapmış’ diyebilir.” ifadelerine yer verdi.

Katlanabilir tek ekran kullanılacak

Cihaz, menteşe mekanizmasıyla birbirine bağlanan iki parçadan oluşan katlanabilir telefonları hatırlatabilir ancak Samsung bu telefonda gerçekten katlanabilen bir ekran kullanmayı planlıyor. Telefonda tek bir katlanan ekran olması bekleniyor.

Koh cihazın bu Kasım ayında San Francisco’da düzenlenecek Samsung Geliştirici Konferansı’nda tanıtılabileceğini söyledi. Ancak bu telefonu ne zaman satın alabileceğimize dair herhangi bir açıklamada bulunmadı. Koh, geliştirme süreci biraz karmaşık olsa da şirketin bu alanda sona yaklaştığını söyledi.

Kaynak: The Verge, CNBC

Samsung'un CEO'su DongJin Koh bu yıl içinde şirketin katlanabilir bir akıllı telefon tanıtacağını açıkladı. Koh Samsung'un yaptığı müşteri anketlerine göre bu tarz bir telefon için piyasa olduğunu ve artık Samsung için sözünü tutma vakti geldiğini söyledi. Telefonda katlanabilir tek bir ekran kullanılması bekleniyor. Koh bu telefonun Kasım'da yapılacak Samsung Geliştirici Konferansı'nda tanıtılabileceğini söyledi.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği