Samsung’dan katlanabilir akıllı telefon

Samsung, katlanınca akıllı telefon, açıldığında ise tablet olarak kullanılabilecek yeni bir akıllı telefon üretimi için çalışmalara başladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Samsung’un geliştirdiği katlanabilir akıllı telefon yavaş yavaş şekilleniyor. Yeni ürünün 5 inçlik ekranı açılarak 7 inçlik bir tablete dönüşebilecek. Bu yılın sonunda üretimine başlanması planlanan katlanabilir telefon 2017’nin başında satışa sunulacak.

Samsung Elektronik ve Samsung Görüntü Sistemleri‘nin ortak çalışmasıyla üretilecek olan telefonun OLED ekranı kıvrılarak ikiye katlanabiliyor. Böylece telefon bir cüzdan gibi taşınabilecek ve kullanılmak istendiğinde açılıp kullanılacak. Telefonun 7 inçlik ekranı çoğu tablet için standart haline gelmiş durumda. Katlandığında 5 inçe düşen ekran boyutu da Samsung’un ve Apple’ın son akıllı telefonlarının ekranına yakın boyutlarda.

samsuıng katlanabilir patent

Samsung Görüntü Sistemleri’nin geliştirdiği katlanabilir OLED ekranların prototipi hazır. Samsung’un bu yılın ikinci yarısından itibaren katlanabilir ekran üretmeye başlaması bekleniyor. Katlanabilir telefonla ilgili son düzenlemelerin de yapılmasının ardından, katlanabilir ekranların yeni üründe kullanılmasına başlanacak.

samsuıng katlanabilir patent2

Pazara yeni bir soluk

Katlanabilir telefon yeni jenerasyon akıllı telefon olarak görülüyor. Zirveye ulaşan akıllı telefon marketinde yeni talep oluşturmanın zorlaşmasıyla üreticiler katlanabilir telefonların, yavaşlayan akıllı telefon pazarına yeni bir soluk getirmesini bekliyor.

Samsung’un 3 yıldır bu teknoloji üzerine çalıştığını belirten kaynaklar, bu hamlenin akıllı telefon satışlarının yavaşlamasına karşı alınmış bir önlem olduğunu belirtiyor. Samsung’un katlanabilir akıllı telefon patentini almış olması da bu alanda şirketin öngörüsünü ortaya koyuyor.

Samsung Görüntü Sistemleri Yöneticisi Lee Chang-hoon “Katlanabilir OLED geliştirme çalışmalarımız plana göre devam ediyor. Bu ürünün üretimi ve kullanıma sunulması konusunu şu anda ortaklarımızla tartışıyoruz.” diye konuştu.

Samsung 2013’te bu konsepti tanıtan bir video yayınlamıştı.

Akıllı telefon tasarımında son yıllarda boyutun büyümesi dışında ciddi bir değişiklik olmadı ancak Samsung seneye yepyeni bir tasarımla geliyor. Katlanabilir akıllı telefon patentini alan ve katlanabilir ekran üretimine başlamaya hazırlanan Samsung, 2017'den itibaren katlanabilir telefon üretmeye başlayacak.

2 Yorum

  • Kim cebinde bir çubuk ve cüzdan şeklinde telefon taşımak ister ki. İPhone lardan öncede bu tarz saçma tasarımlar vardı, ama ne olduğunu gördük, daha farklı bakılmalı bu olaya

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği