Samsung çift ekranlı bir telefon çıkartabilir

Samsung, ön ve arka yüzünde tek dokunmatik ekran bulunan akıllı telefon için patent başvurusunda bulundu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Uzun zamandır Samsung’un piyasaya katlanabilen bir akıllı telefon süreceği yönünde söylentiler dolaşıyor ancak markayla ilgili tek yenilik bu olmayabilir. Güney Kore devi, çift taraflı ekrana sahip bir akıllı telefon üretebilir. Bu spekülasyon, son zamanlarda Samsung Display tarafından benzer tasarıma sahip bir cihaz için patent başvurusunu alan LetsGoDigital’dan çıktı. En azından Korea Herald böyle düşünüyor. Proje, 12 Aralık 2017’de ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) tarafından yayımlanmadan önce 2015 yılında Kore’ye ve 2016 yılında ABD’ye sunuldu.

Yukarıda görebileceğiniz bir örneği olan patent başvurusu, yan kısmı çevreleyen ve arka kısmı kaplayan bir ekrana sahip. Sistem simgelerinin her iki tarafta da görülebildiği düşünülürse, ön ve arka yüz dokunmatik olacak. Meizu Pro 7 Plus benzer yapıda olmasına karşın tamamen ayrı bir arka ekrana sahipken, Samsung’un aslında tek bir ekranı olacak. Bunun bir avantaj olup olmadığına dair yorum yapmak güç. Samsung’un ekranı kavisli veya kenarlarında ilave işlevselliklere sahip akıllı telefonlara dair daha önceden bir tecrübesi var. Bu nedenle telefon, şirketin ürettiği cihazlardan çok da farklı olmayacak.

Herhangi bir akıllı telefon patent başvurusunda olduğu gibi, bu tasarımı da kısa süre içinde gerçek hayatta görmemiz mümkün değil. Samsung ve diğer teknoloji şirketleri, işletme faaliyetlerinin bir parçası olarak düzenli olarak patentler alıyorlar ama bu ürünün üzerinde aktif şekilde çalışıldığı anlamına gelmiyor. Yenilik açısından Meizu Pro 7 Plus’taki arka ekran özelliği beğenilirken, işlevsellik bakımından ilginç bir şey eklemediği düşünülüyor (bildirimleri, saati ve hava durumunu ön ekranda gösteriyor). Samsung şirketinden, bu tasarıma sahip bir cihaz üretmesi durumunda daha fazlasını sunması bekleniyor.

Kaynak: Android Authority

 

LetsGoDigital'in haberine göre Samsung Display, çift ekrana sahip bir akıllı telefon için patent başvurusunda bulundu. Bu ürünün benzer tasarıma sahip Meizu Pro 7 Plus'tan farkı ayrı ekran yerine tek bir dokunmatik ekrandan oluşması. Cihaz üzerinde çalışılıp çalışılmadığı ise bilinmiyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği