Saatte açık artırma rekorunu bir Rolex kırdı

Bu zamana kadar açık artırma ile satılan en pahalı kol saati bir Rolex oldu. Aktör Paul Newman'a ait saat yaklaşık 17,8 milyon Dolar'a satıldı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bu zamana kadar açık artırma ile satılan en pahalı kol saati, bir Rolex oldu. New York’taki müzayede evi Phillips’e göre, teklif sunanlardan biri, eskiden Paul Newman’a ait olan bir Rolex Daytona’ya 17,8 milyon Dolar vermek istedi.

Açık artırmaya çıkarılan Rolex, Newman 1960’lı yıllarda ‘Winning‘ adlı filminin çekimlerini yaparken eşi tarafından hediye edilmişti. Newman’ın Rolex’i, saat meraklıları arasında epeyce merak uyandırmıştı. Hatta Newman’ın adı, o Rolex saatin kadranına verilmişti. Phillips, “Daytona’nın bütün modelleri için çok yüksek talepler aldık. Böylece, Rolex Daytona açık artırma rekoru kırdı.” diyor.  Müzayede evi, Newman’ın 1969-1984 yılları arasında her gün taktığı söylenen saatin, 20. yüzyılın en ikonik kol saatlerinden biri olduğunu söylüyor. Böylece, Newman’ın Rolex’i 11 milyon Dolar’a satılan paslanmaz çelikten bir Patek Philippe saatin kırdığı rekoru geçmiş oldu. Fakat Newman’ın saati bu zamana kadarki en pahalı saat değil. 1933 yılında Patek Philippe tarafından ünlü bankacı Henry Graves için yaptırılan bir cep saati, 2015 yılında 24,4 milyon Dolar’a satıldı.

Kaynak: CNN Money

Bu zamana kadar açık artırma ile satılan en pahalı kol saati bir Rolex oldu. Aktör Paul Newman'a ait saat, yaklaşık 17,8 milyon Dolar'a satıldı. Açık artırmaya çıkarılan Rolex, Newman 1960'lı yıllarda 'Winning' adlı filminin çekimlerini yaparken eşi tarafından hediye edilmişti. Newman'ın Rolex'i, saat meraklıları arasında epeyce merak uyandırmıştı. Hatta Newman'ın adı, o Rolex saatin kadranına verilmişti. Phillips, "Daytona'nın bütün modelleri için çok yüksek talepler aldık. Böylece, Rolex Daytona açık artırma rekoru kırdı." diyor. Böylece, Newman'ın Rolex'i 11 milyon Dolar'a satılan paslanmaz çelikten bir Patek Philippe saatin kırdığı rekoru geçmiş oldu.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği