Rusya dronla mücadele için ‘koçbaşı’ dronu kullanacak

Rusya, düşman dronlarla başa çıkmak için yeni tasarladığı ‘’koçbaşı’’ dronlarını tanıttı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Karton bir oyuncak rokete benzetilen dron yükselerek düşman dronla çarpışıyor ve çarpma yeterince şiddetli olursa düşman drona zarar vererek onu düşürebiliyor.

Drone, kendi hacminden başka bir yük taşımadığı için, düşman dronlardan çok daha ucuza geliştirilmiş bir karşıt-dron teknolojisi olarak görülüyor. Aşağıdaki videonun 27. dakikasından itibaren dronu görev başında izlemek mümkün.

Virginia merkezli Deniz Analizleri Merkezi’nin danışmanı Samuel Bendett dronu “Bu, herhangi bir patlayıcı madde taşımayan, düşmanı indirmek için çarpışın şiddetli olmasını uman ‘aptal’ bir roket’’ şeklinde tanımladı. Dronun patlayıcı olmaması, maliyeti düşürmekle kalmıyor aynı zamanda çok yönlü olmasını da sağlıyor. Bendett’in dediğine göre ‘’’Düşman dronları düşürmek, dost askerlerin yakınında bir füze fırlatmaktan daha güvenli’.

Kaynak: Futurism

Karton bir oyuncak rokete benzetilen dron yükselerek düşman dronla çarpışıyor ve bu çarpmanın düşman dronu düşürecek kadar şiddetli olması bekleniyor. Dron, kendi hacminden başka bir yük taşımadığı için, düşman dronlardan çok daha ucuza geliştirilmiş bir karşıt-dron teknolojisi olarak görülüyor. Dronun patlayıcı olmaması, maliyeti düşürmekle kalmıyor aynı zamanda çok yönlü olmasını da sağlıyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği