Richard Hammond ölümden döndü

Richard Hammond'ın sürdüğü Hırvatistan yapımı Rimac Concept One adlı elektrikli hiper otomobil virajı alamayınca yolun dışına doğru yuvarlandı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

15 yıllık Top Gear serüvenine son verip, Amazon için The Grand Tour adlı yeni bir otomotiv programına başlayan Richard Hammond, Jeremy Clarkson ve James May, İsviçre’de ikinci sezonun çekimlerini yaparken büyük bir felaket atlattı. Richard Hammond’ın sürdüğü Hırvatistan yapımı Rimac Concept One adlı elektrikli hiper otomobil virajı alamayınca yolun dışına doğru yuvarlandı. Şans eseri ciddi bir yara almayan Richard Hammond arabadan kendi başına çıkarken alev alan araç yol kenarında küle döndü.

The Grand Tour aşağıdaki duyuruyu yayınladı:

Richard Hammond İsviçre’deki Hemburg Yokuşu Tırmanışı’nı tamamlamasının ardından Hırvat yapımı elektrili araç Rimac Concept One ile ciddi bir kaza geçirmiştir. Şans eseri, kazada ciddi bir yaralanma söz konusu değil. Richard’ın bilinci yerindeydi ve konuşuyordu. Araçtan kendi başına çıktıktan sonra araç alev aldı. Hava ambulansıyla St. Hallen’deki hastaneye kaldırılan Richard’ın dizinde bir çatlak tespit edildi. Araçta başka kimse yoktu ve kazadan etkilenen başka kimse olmadı. Olay yerindeki acil müdahale ekibine, hızlı çalışmaları sebebiyle teşekkür ediyoruz. Kazanın sebebi henüz anlaşılmadı ama incelemeler devam ediyor.”

Daha sonra programın sunucularından Jeremy Clarkson Twitter üzerinden: “Gördüğüm en büyük ve en korkutucu kazaydı ama inanılmaz bir şekilde Richard genel olarak iyi görünüyor.” şeklinde bir paylaşımda bulundu.

Rimac Concept One, sadece sekiz adet üretilen özel seri bir hiper otomobil. Dört adet elektrikli motoru bulunan araç 1224 beygir gücüne ve 1600 nm torka sahip. Araç ayrıca çoğu sürüş koşuluna göre ayarlanabilen tork yönlendirme sistemine ve karmaşık bir elektrikli süspansiyona sahip.

 

Kaynak: Popular Mechanics

Richard Hammond, Jeremy Clarkson ve James May, İsviçre'de The Grand Tour'un ikinci sezon çekimlerini yaparken büyük bir felaket atlattı. Richard Hammond'ın sürdüğü Hırvatistan yapımı Rimac Concept One adlı elektrikli hiper otomobil virajı alamayınca yolun dışına doğru yuvarlandı. Şans eseri ciddi bir yara almayan Richard Hammond arabadan kendi başına çıkarken alev alan araç yol kenarında küle döndü. Helikopterle hastaneye kaldırılan Hammond'ın dizindeki çatlak dışında ciddi bir yarası bulunmuyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği