Eski Top Gear ekibinden yeni girişim

Efsane program Top Gear'ın sunucularından Jeremy Clarkson, James May ve Richard Hammond yeni bir sosyal ağ girişimine imza attı: Drive Tribe.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Top Gear (iptal edilene kadar) BBC’nin en önemli ve dünya çapında isim yapmış programlarından biri olmuştu. Birçok dile çevrilen program, Sunucuları Jeremy Clarkson, James May ve Richard Hammond’ı da dünya çapında üne kavuşturmuştu.

Ancak her şey yolundayken anlamsız bir kavga sonucu BBC programı iptal etme kararı aldı. Ardından BBC farklı sunucularla yayına devam edeceği yönünde açıklamalar yaptıysa da izleyiciler eski sunuculara sadık kalarak kanala birçok şikayette bulundu.

Bütün bu olaylar yavaş yavaş soğumuşken Clarkson, May ve Hammond üçlüsü bu kez online bir platform ile isimlerini yeniden duyurdular: Drive Tribe.

Ortak noktası otomotiv olanları birleştirecek

Bu üçlü tarafından kurulmuş Drive Tribe, otomotiv tutkunlarının çoğunlukta olduğu fakat bunun yanı sıra birçok farklı ilgi alanından insan ile tanışabileceğiniz geniş çaplı bir sosyal platform. Bu platformda dahil olunabilecek birçok ‘tribe’ (kabile) var ve katıldığınız kabile doğrultusunda ilgili olduğunuz haber ve bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Örneğin; ‘Köpekler ve Otomobiller’ kabilesine üye olunduğunda benzer ilgi alanına sahip kişilerin paylaştığı fotoğraflar görülüp, yorum yapılabilir hale geliyor.

jeremy-clarkson

Sitenin kullanımı da oldukça basit: Facebook ile kayıt olunan platformda 6 farklı kabileye üye olduktan sonra yorumlanıp beğenilebilecek birçok içerik kullanıcının karşısına çıkıyor. Bu içerikler sürekli güncelleniyor ve kişinin kendisi de kabileye katkıda bulunarak içerikler paylaşabiliyor.

Kaynak: Mashable

Birleşik Krallık’ın en meşhur programlarından Top Gear’ın sunuculuğunu yapmış Jeremy Clarkson, James May ve Richard Hammond yeni ve alternatif bir sosyal medya fikriyle karşımızda: Drive Tribe. Drive Tribe, araba tutkunlarının yanı sıra her ilgi alanından insanın bir araya gelerek etkileşimde bulunabileceği eğlenceli bir ortam.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği