Porsche Silikon Vadisi’nde bir teknoloji merkezi açıyor

Spor otomobil üreticisi Porsche, Silikon Vadisi'nde 100 çalışanı olan yeni bir dijital teknoloji merkezi kurmaya hazırlanıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Spor otomobil üreticisi Porsche, Silikon Vadisi’nde 100 çalışanı olan yeni bir dijital teknoloji merkezi kurmaya hazırlanıyor. Şirket burada, teknoloji şirketleri ile yeni iş birlikleri yapmak ve yeni girişimlere yatırım yapmak istiyor. Volkswagen’in yan kuruluşu olan Porsche, geçtiğimiz yıl Stuttgart yakınındaki Ludwigsburg bölgesinde premium segmenti için dijital servisler geliştirecek bir birim kurmuştu.

Silikon Vadisi’nde kurulacak merkeze, danışmanlık şirketi Gartner’ın eski dijital hareketlilik analisti Thilo Koslowski liderlik edecek. Koslowski “Otomobil, geleceğin en iyi mobil cihazı olacak ve gelecek Silikon Vadisinde yazılıyor. Bu da ABD’deki bilişim şirketlerinin yanı başında olmanın özellikle önemli olduğu anlamına geliyor. Böylece trendleri erken bir şekilde belirleyip, doğru teknolojilere doğru zamanda yatırım yapabiliriz.” diyor

Porsche Digital halihazırda girişim sermayesi fonu E.ventures US‘e yatırım yaptı ve gelecekte de Santa Clara’da bulunan ofisinden bu yatırımlara devam etmeyi planlıyor.

Kaynak: Reuters

Spor otomobil üreticisi Porsche, Silikon Vadisi'nde 100 çalışanı olan yeni bir dijital teknoloji merkezi kurmaya hazırlanıyor. Şirket burada, teknoloji şirketleri ile yeni iş birlikleri yapmak ve yeni girişimlere yatırım yapmak istiyor. Volkswagen'in yan kuruluşu olan Porsche, geçtiğimiz yıl Almanya'da, premium segmenti için dijital servisler geliştirecek bir birim kurmuştu.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği