Porsche kamyon üretseydi…

Tasarımcı Alex Baldini Imnadze, spor araba markası Porsche kamyon yapsaydı nasıl olurdu sorusuna yanıt olarak Porsche GT Vision Truck'ı tasarladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Tasarımcı Alex Baldini Imnadze, spor araba markası Porsche kamyon yapsaydı nasıl olurdu sorusuna yanıt olarak Porsche GT Vision Truck’ı tasarladı. Bu konsept tasarım, yine aynı tasarımcının konsept yarış aracı Porsche 906/917’yi yarış pistlerine taşıması planlanarak hazırlandı. Agresif ve fütüristik görünüşüne rağmen bu kamyon, aslında üretilmesi mümkün olmayan bir araç değil. Tesla, Nikola ve diğer kamyon üreten şirketlere baktığımızda bu kadar olmasa da fütüristik tasarımlar görmek mümkün. Tabii tasarımcının çizdiği kadar büyük jantlı ve alçak bir kamyon pek kullanışlı olmayacaktır.

Araca dair bu çizimler dışında herhangi bir detay yok. Ancak çizimleri incelediğimizde Porsche Intelligent Performance ibaresini görüyoruz. Bu da Posche’nin hibrit motor üretimi ile direkt olarak ilişki kurmamızı sağlıyor. Yani bu kamyonun hibrit bir motor kullanmasının planlandığını söyleyebiliriz. Zaten Imnadze’nin yarış aracı konsepti 906/917 de hibrit bir motora sahipti.

Kamyonun ön bölümünün fütüristik yapısından uzaklaştığımızda arkada dev bir kanat görüyoruz. Sıradan bir araçta görme ihtimalimiz olmayan bu dev kanat hava akışını düzenlemek ve kamyonun yere sağlam basmasını sağlamak için düşünülmüş. Kamyonlarda yol tutuşunu artırmak ve aerodinamik avantaj sağlamak için bazı tasarım elemanlarından faydalanılıyor ancak bu denli büyük bir kanat çok da gerçekçi değil. Yine de tasarımcının aklında bu kanat için bizim bilmediğimiz bir işlev de olabilir.

Kaynak: TFL Truck

Tasarımcı Alex Baldini Imnadze, spor araba markası Porsche kamyon yapsaydı nasıl olurdu sorusuna yanıt olarak Porsche GT Vision Truck'ı tasarladı. Bu konsept tasarım, yine aynı tasarımcının konsept yarış aracı Porsche 906/917'yi yarış pistlerine taşıması planlanarak hazırlandı. Agresif ve fütüristik görünüşüne rağmen bu kamyon, aslında üretilmesi mümkün olmayan bir araç değil. Tesla, Nikola ve diğer kamyon üreten şirketlere baktığımızda bu kadar olmasa da fütüristik tasarımlar görmek mümkün. Tabii tasarımcının çizdiği kadar büyük jantlı ve alçak bir kamyon pek kullanışlı olmayacaktır.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği