Pokemon Sleep oyununda oyuncular uyudukça puan toplayacak

Pokemon şirketinin yakın planları arasında arasında bir bulut servisi ve uyku deneyimini eğlenceye çevirecek bir oyunu piyasaya sürmek var.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Pokémon Şirketi,  “Pokémon’un geleceğine bir bakış” adını taşıyan bir etkinlikte yeni projelerini açıkladı. Planlar arasında bir bulut servisi ve uyku deneyimini eğlenceye çevirecek bir oyun var. 

Şirket ilk önce 2020’de, uyku yoluyla puan kazandıracak Pokémon Sleep adlı yeni bir oyun yayınlayacak. Oyuncularına sabah uyanmayı dört gözle beklemek için bir neden sunacak olan oyun için şirket ayrıca Nintendo ile Pokémon Go Plus + adında yeni bir uyku izleme cihazı geliştirdi. Oyuna dair bunlar dışına henüz başka bir ayrıntı yok.

Yeni bulut servisi ise Pokémon Home adını taşıyor ve kullanıcıların farklı oyunları tek bir yerde toplamasına olanak tanıyor. iOS, Android ve Switch için 2020 başlarında piyasaya sürülecek olan servis, Pokémon Go, Pokémon Let’s Go, yakında çıkacak Sword and Shield ve bir önceki 3DS bulut platformu Pokémon Bank’i Pokémon oyunlarına bağlayacak. Servis sadece yakalanan pokemonları yönetmek için değil, satış yapmak için de kullanılabilecek.

Pokemon Masters da bu yıl içinde yayınlanıyor

Ayrıca, Nintendo 3DS oyunu Detective Pikachu’nun, Switch için geliştirilen yeni bir sürümünün yakında yayınlanacağı da açıklandı. Ek olarak sırada DeNA ile ortaklaşa oluşturulan yeni bir mobil oyun var. Pokemon Masters adını taşıyan oyun, popüler Pokémon oyunlarında yer alan eğitmenlerin çoğunu içerecek ve muhtemelen bu yıl içinde piyasaya sürülecek.

Kaynak: The Verge

Pokémon Şirketi'nin yakın dönem planları arasında bir bulut servisi ve uyku deneyimini eğlenceye çevirecek bir oyun var. Şirket ilk önce 2020’de, uyku yoluyla puan kazandıracak Pokémon Sleep adlı yeni bir oyun yayınlayacak. Oyuncularına sabah uyanmayı dört gözle beklemek için bir neden sunacak olan oyun için şirket ayrıca Nintendo ile Pokémon Go Plus + adında yeni bir uyku izleme cihazı geliştirmiş. Yeni bulut servisi ise Pokémon Home adını taşıyor ve kullanıcıların farklı oyunları tek bir yerde toplamasına olanak tanıyor. iOS, Android ve Switch için 2020 başlarında piyasaya sürülecek olan servis, Pokémon Go, Pokémon Let’s Go, yakında çıkacak Sword and Shield ve bir önceki 3DS bulut platformu Pokémon Bank’i Pokémon oyunlarına bağlayacak. Servis sadece yakalanan pokemonları yönetmek için değil, satış yapmak için de kullanılabilecek.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği