Pokemon Go Plus sonunda satışta

Nintendo, uzun zamandır beklenen Pokemon Go bilekliğini satışa sundu. Stoklar kısa sürede tükenince cihaz karaborsada üç kat pahalıya satılmaya başladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Nintendo uzun zamandır beklenen Pokemon Go bilekliğini sonunda satışa sundu. Pokemon Go Plus adlı cihaz akıllı telefona Bluetooth ile bağlanarak kullanıcıların oyun deneyimini geliştiriyor.

35 dolardan (104 lira) satışa sunulan cihaz bir kayış yardımıyla bileğe takılarak kullanılabiliyor. Dilerseniz cihazı kemerinize ya da cebinize de iliştirebilirsiniz. Pokemon Go Plus’ı telefonunuzla eşleştirdikten sonra, artık sürekli ekranınızı açık tutmak zorunda kalmadan da oyunu oynayabilirsiniz.

Pokemon yakalayabiliyor

Pokemon Go Plus, yakınlarda bir Pokemon ya da Pokestop bulunduğunda titreşim ve renkli ışıklar yardımıyla kullanıcısını bilgilendiriyor. Üzerindeki butona tıklayarak Pokestop’tan alınabilen eşyaları (Poketopu, Pokemon yumurtası vs.) toplayabilir ya da yakınlardaki Pokemon’u yakalamayı deneyebilirsiniz.

Ancak uygulamanın aksine, cihazı kullanarak Pokemon yakalamaya çalışırsanız sadece bir hakkınız var. Eğer ilk denemede yakalayamazsanız Pokemon kaçıyor.

Adım sayacı

Cihazın adım sayacı sayesinde, Pokemon yumurtalarını çatlatmak ya da ‘buddy’ olarak seçtiğiniz Pokemon’u geliştirmek için yürüyüş yapabilirsiniz. Pokemon Go Plus olmadan bu işlemi yapmak için uygulamayı sürekli açık tutmak gerekiyor. Bu da telefonun şarjının çok hızlı bitmesi anlamına geliyor.

Karaborsaya düştü

Pokemon Go Plus, Amazon, GameStop ve Nintendo‘nun online alışveriş sitesi üzerinden satın alınabiliyor. Ancak şu anda stoklardaki ürünler tükenmiş durumda. Yeni ürünlerin Kasım başında stoklarda bulunması bekleniyor. Bir an önce sahip olmak istiyorsanız, Amazon’da bu ürünü 100 dolara satan kişilerden de satın alabilirsiniz.

Kaynak: The Next Web

Pokemon Go oynamak için sürekli akıllı telefona bakma ihtiyacını ortadan kaldıran Pokemon Go Plus adlı cihaz sonunda satışa sunuldu. Cihaz, Pokemon yakalamak, Pokestop'tan eşya almak, yumurtaları çatlatmak ya da 'buddy' Pokemon'u geliştirmek için kullanılabiliyor. 35 dolardan satışa sunulan cihazın stokları kısa sürede tükenince, Pokemon Go Plus karaborsada 200 dolara kadar çıkan fiyatlarla satılmaya başladı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği