Plastc’in beklenmeyen sonu

2014 yılında, kredi kartı kullanımına kolaylık getirmek amacıyla kurulan ve 9 milyon Dolar'lık ön sipariş alan Plastc iflas ettiğini açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Plastc, 2014 yılında, kullanıcıların kredi ve banka kartları arasında geçiş yapabilmesini sağlamak için kuruldu. Şirket, 20 karta kadar geçiş yapılmasını sağlayacağını söyleyerek ön siparişler vasıtasıyla 9 milyon Dolar’dan fazla gelir elde etti. Bu hafta ise daha hiçbir destekçisine akıllı kart yollamamış olan şirket iflas başvurusunda bulunmayı planladığını ve operasyonu durdurduğunu söyledi.

https://www.youtube.com/watch?v=_c39FeXFUX0

Şirket açıklamanın ardından destekçilerin paralarının kaybolduğunu ve tüm çalışanlarının işten çıkarıldığını duyurdu. (Yani para iadesi de yok). Ayrıca müşteri hizmetleri ve sosyal medya kanalları da kapatıldı. Ekip web sitesindeki duyuruda ‘hayal kırıklığına uğradıklarını ve duygusal olarak çöktüklerini’ belirtip destekçilerine ‘Plastc Kart’ı gerçekleştirmek için elinden gelen her şeyi yaptıklarını‘ ifade ediyor.

Anlaşmalar iptal oldu

Şirket, bu yılın Şubat ayında 3,5 milyon Dolarlık bir finansman anlaşmasının ve 6,75 milyon Dolarlık bir diğer olası yatırım anlaşmasının gerçekleşmediğini belirtti. Ön siparişlerden elde edilen 9 milyon Dolar’ın da nasıl bir değişiklik yaratmadığı merak ediliyor. Fakat bu sorunun cevabını merak edenler bir süre cevap alamayacak gibi.

Kaynak: Verge

Plastc, 2014 yılında, kullanıcıların kredi ve banka kartları arasında geçiş yapabilmesini sağlamak için kuruldu. Şirket, 20 karta kadar geçiş yapılmasını sağlayacağını söyleyerek ön siparişler vasıtasıyla 9 milyon Dolar'dan fazla gelir elde etti. Bu hafta ise daha hiçbir destekçisine akıllı kart yollamamış olan şirket iflas başvurusunda bulunmayı planladığını ve operasyonu durdurduğunu söyledi. Ekip web sitesindeki duyuruda 'hayal kırıklığına uğradıklarını ve duygusal olarak çöktüklerini' belirtip destekçilerine Plastc Kart'ı gerçekleştirmek için elinden gelen her şeyi yaptıklarını' ifade ediyor. Akıldaki sorular ise şirkete sorulamıyor, çünkü şirket bütün iletişim kanallarını kapattı.

1 Yorum

  • Edge Mobile Payments tarafından geçen senenin sonunda alındığına dair müşterilerine e-posta gönderdiler. Hatta tekrar satın alsaydım, bana 50 dolar indirim yapacaklarını söylediler. Beni bir kez daha yolmak istediler, anlaşılan.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği