Cep telefonu antenli kredi kartı

CES 2018'e katılan Dynamics Inc. ve Sprint, banka, kredi, mağaza ve manyetik işlem kartı olarak kullanılabilen cep telefonu antenli bir kart tanıttı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

CES 2018‘e katılan Dynamics Inc. ve Sprint banka, kredi, mağaza ve manyetik işlem kartı olarak kullanılabilen yeniden programlanabilir bir ödeme aracı tanıttı. Bu kartın diğer bir özelliği ise içinde cep telefonu anteni bulunan ilk kartlardan biri olması.

Yeniden programlanabilen bir kredi kartı fikri olağanüstü veya yeni değil. Plastc şirketi, popüler bir kitlesel fon kampanyası sayesinde 9 milyon Dolar topladıktan sonra dağılmıştı. Fakat bu kart fark yaratabilir zira üreticisi Dynamics Inc. zaten benzer teknolojileri kullanarak dünyanın dört bir yanındaki bankalarla çalışıyor.

Kart teknik olarak Cüzdan Kartı olarak adlandırılsa da müşterilere sunulduğu zaman banka karta istediği adı vermekte özgür olacak. Karttaki cep telefonu anteni doğrudan bankayla iletişime geçebilen bir özelliğe sahip. Bu sistem, yeni bir kart alma, belirli karta özel teklif gönderme, yeni bir kart için güvenlik bilgileri edinme veya acil durumda hesabı kilitleme gibi işler için kullanışlı olabilir.

Tek bir kartta dört kart saklamak mümkün

Prototipin kullanımı son derece kolay olduğu görünüyor. Kartın önünde küçük bir elektronik mürekkep okuma sistemi ve iki tıklanabilir düğme var. Düğmelere tıklayarak farklı seçenekler arasında dolaşabiliyorsunuz. Ayrıca tek bir kartta dört farklı kart saklamak mümkün. Bir başka ilginç özellik ise Cüzdan Kart’ın kendini şarj edebilen küçük, organik yongası sayesinde pilinin tükenmemesi.

Peki bu sistem Apple Pay ve Venmo gibi yeni teknolojilerle nasıl rekabete girecek? Şirket sözcülerinden biri, en azından bazı durumlarda (özellikle manyetik işlemin gerekli olduğu ATM’lerde) bu kartın fayda sağlayacağını söylüyor.

Kaynak: Mashable

CES 2018'e katılan Dynamics Inc. ve Sprint, banka, kredi, mağaza ve manyetik işlem kartı olarak kullanılabilen cep telefonu antenli bir kart tanıttı. Şimdilik Cüzdan Kartı olarak adlandırılan karttaki cep telefonu anteni, doğrudan bankayla iletişime geçebilen bir özelliğe sahip. Bu sistem, yeni bir kart alma, belirli karta özel teklif gönderme, yeni bir kart için güvenlik bilgileri edinme veya acil durumda hesabı kilitleme gibi işler için kullanışlı olabilir. Kartın önünde küçük bir elektronik mürekkep okuma sistemi ve iki tıklanabilir düğme var, düğmelere tıklayarak farklı seçenekler arasında dolaşabiliyorsunuz. Ayrıca tek bir kartta dört farklı kart saklamak mümkün.

1 Yorum

  • çok başarılı bir örnek cüzdanları boşaltır bu kart tüm kartlarını yüklersin akbil dahil tek kartla gez cüzdan derdi yok bir de kimlikleri buna yüklediler mi olay tamam

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği