Pinterest’in aylık kullanıcı sayısı yüzde 25 arttı

Pinterest’in aylık aktif kullanıcı sayısı geçen yıla oranla yüzde 25’lik bir artış gösterdi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Pinterest’in dün sabah paylaştığı yeni rakamlara göre, Pinterest geçtiğimiz yılın aynı ayına oranla bu yılki kullanıcı sayısını yüzde 25 artırdı. Artık ayda 250 milyon kişi Pinterest kullanıyor. Görsel arama devi Pinterest ayrıca kullanıcıların yarısından fazlasının ve yeni üye olanların yüzde 80’inin ABD dışından kullanıcılar olduğunu belirtti.

Sitede kaydedilen içerikler ya da “pin”ler de giderek büyüyor. Sitede şu anda 175 milyar tane “pin” var. Pinterest böyle bir büyümeyi elde edebilmek için kayda değer miktarda insan çalıştırıyor. Şirketin şu anda bin 500 adet çalışanı var. Bu da çalışan sayısında geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 32’lik bir büyüme yaşandığına işaret ediyor.

Pinterest halka arz planlıyor

Haberlere göre Pinterest 2019 yılının ortalarında halka arz düşünüyor ve şirket tarihinde ilk kez 1 milyar Dolar yıllık gelire ulaşacak. Pinterest’teki en hızlı büyüyen kısım, satılık ürünleri içeren kısım. Sitenin o bölümü geçen yıla oranla yüzde 115’lik bir büyüme gösterdi. Ayrıca Pinterest tam ekran video reklamlar aracılığıyla reklamcılık seçeneklerini kuvvetlendirmek istiyor. Şirket bu alanda direkt olarak Facebook ve Google ile yarışıyor.

Kaynak: TechCrunch

Görsel arama devi Pinterest, dün sabah şirkete dair birtakım rakamlar açıkladı. Açıklanan rakamlara baktığımızda Pinterest’in aylık aktif kullanıcı sayısının yüzde 25 arttığını görüyoruz. Sitede kaydedilen içerikler (pin adı veriliyor) de giderek artıyor. Şu anda sitede 175 milyar tane pin var. Şirket böylesi bir büyüme elde edebilmek için daha fazla insan çalıştırmaya başlamıştı. Şu anda Pinterest’te bin 500 adet çalışan var. Çalışan sayısı da geçen yıla kıyasla yüzde 35 artmış durumda. Şirketin önümüzdeki yılın Mart ayında halka arz planladığı da paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor.Bir yanıt

  1. Cansu avatarı
    Cansu

    Merhabalar
    Öncelikle belirtmeliyim ki keşfettiğim günden beri bu siteyi bayılarak takip ediyorum, bu süper hizmet için teşekkürü borç bilirim.
    Hazır pinterestten bahsetmişken siz de siteyi haberleri “pin”lemeye uygun hale getirebilseniz süper olurdu. (Yani haberi pinterestte paylaşa tıkladığımda haberin resmi çıkmalı ve o resmi sectiğimde de açıklama olarak haberin adı çıkmalı.) Ben beğenilerimi arşivlemek için pinterest kullanıyorum şahsen.

Yorumunuz: