Pininfarina bin 500 beygirlik elektrikli otomobilini tanıttı

2020'de yollarda olması beklenen otomobilin fiyatı yaklaşık 2 milyon Euro olacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Hintli otomobil üreticisi Mahindra, geçtiğimiz ay yeni lüks markası Pininfarina‘yı ve 2020’de çıkacak olan elektrikli hiper otomobilini duyurdu. Şirket, Ferrari ve İtalyan firma SpA ile elektrikli batarya tasarımı üzerine çalışacak. 2015’te Mahindra, 25 yıl Hindistan’daki Audi ve Volkswagen’de yöneticilik yapan Michael Perschke öncülüğünde Pininfarina’nın hisselerinde söz sahibi oldu.

Automotive News Europe‘a göre bu elektrikli otomobil 100 kilometre hıza 2 saniyeden az sürede ulaşabiliyor ve tek seferde 480 kilometreden fazla yol gidebiliyor. Fiyatı ise yaklaşık 2 milyon Euro olacak.

Motor Authority, hiper araçta kullanılacak teknolojinin Rimac tarafından geliştirildiğini ve bin 500 beygir gücüyle Bugatti Chiron‘a rakip olabileceğini bildirdi. Başlangıçta otomobilin sınırlı sayıda üretileceği daha sonra SUV ve sedan modelleri geleceği açıklandı.

Kaynak: Autoblog

Hintli otomobil üreticisi Mahindra'nın yeni lüks araba markası Pininfarina, 2020'de çıkacak olan elektrikli hiper otomobili tanıttı. Automotive News Europe'a göre 100 km/h hıza 2 saniyeden az sürede çıkan ve tek seferde 480 km'den fazla yol gidebilen aracın fiyatı ise yaklaşık 2 Milyon Euro olacak. Motor Authority, hiper araçta kullanılacak teknolojinin Rimac tarafından geliştirildiğini ve bin 500 beygir gücüyle Bugatti Chiron'a rakip olabileceğini bildirdi. Başlangıçta otomobilin sınırlı sayıda üretileceği daha sonra SUV ve sedan modelleri geleceği açıklandı.

2 Yorum

  • Daha binek araçlar da tam yaygınlaşmamışken, bayrağı spor otomobiller kapmış.

  • Amac sadece markaya dikkat cekmek, nitekim bunu basarirlar bu ozelliklerle. Yoksa performans anlaminda bu aractan alacaklarinizi 150beygirlik motorla da alirsiniz (elektrik motorunun yapisi geregi). Bir tik alti olur illaki ama iki tik alti olmaz. Batarya teknolojisini iyilestirsinler yada seri uretim meselesini cozsunler cok daha faydali bir is yapmis olurlar. Super luks pazardan girerek aslinda bir sekilde seri uretim problemini asmak icin zamana ihtiyaclari oldugunu da anlayabiliriz. Vouv dedirtti, ama uzun omurlu olur mu kimbilir.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği