Pikachu adlı kedinin külleri uzaya gönderilecek

Pikachu adını verdiği kedisini Ocak ayında kaybeden Steve Munt, kedisinin küllerini Celestis Pets aracılığıyla uzaya gönderecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Sahibi tarafından çok sevilen ve Ocak ayında şeker hastalığı sebebiyle hayatını kaybeden Pikachu adlı kedinin külleri uzaya fırlatılacak. Kedinin sahibi Steve Munt, Space.com’a verdiği röportajda kedisinin küllerini uzaya göndereceğini söyledi. Bu garip anma işlemi ile birlikte Pikachu yörüngeye gönderilen ilk yakılmış kedi olacak.

Pikachu’yu uzaya gönderecek olan şirket, aynı hizmeti insanlar için de veren Celestis adlı anma şirketinin yan kolu olan Celestis Pets olacak. Munt şu anda GoFundMe üzerinden Pikachu’nun 5 bin Dolar’lık biletini almak için bir fonlama kampanyası düzenliyor. Ama Munt Space.com’a, kedisinin küllerini önümüzdeki 18 ay içinde uzaya göndermek için bir bilet satın aldığını söyledi.

“Bir kuyruklu yıldız gibi”

Celestis Pets daha önce iki adet köpeğin küllerini de yörüngeye göndermişti. Şirket küllerin burada atmosfere yeniden girene kadar beklediğini, atmosfere girerken ise buharlaştığını söylüyor. Bir kedinin ya da köpeğin küllerinin atmosfere yeniden girişini görmek çok mümkün değil. Ama şirket buharlaşma işleminin şiirsel bir dille, gökyüzünden geçen bir kuyruklu yıldıza benzediğini söylüyor.

Munt, Space.com’a “Pikachu’nun bir ilk olmasını istedim. Bir kaşif olarak hatırasını yaşatmak ve dünyaya bir kedinin de bir köpek gibi özel bir anmayı hak ettiğini göstermek istedim.” diyor.

Kaynak: Futurism

Sahibi tarafından çok sevilen ve Ocak ayında şeker hastalığı sebebiyle hayatını kaybeden Pikachu adlı kedinin külleri uzaya fırlatılacak. Kedinin sahibi Steve Munt, Space.com'a verdiği röportajda kedisinin küllerini uzaya göndereceğini söyledi. Bu garip anma işlemi ile birlikte Pikachu yörüngeye gönderilen ilk yakılmış kedi olacak.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği