Pi sayısı şerefine tasarlanan bisiklet: Pi Bike

Pi sayısının şerefine, Pi sembolü şeklinde bir bisiklet üretildi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Pi Günü (3. ayın 14. günü) şerefine, Pi sembolü şeklinde, el yapımı karbon fiber iskeletli sabit vitesli bir bisiklet üretildi. Pi Bisikleti, bir pi bisikleti çizimi yapan Malezyalı sanatçı Tang Yau Hoong‘dan ilham alan Martijn Koomen ve Tadas Maksimovas tarafından tasarlandı ve üretildi.

Hoong’un çizimini gören ikili, iki boyutlu bir çizim yapmak üzere işe koyuldu ve sonunda tam işlevli bir bisiklet üretti. Öncelikle, bisikletin iskeletini tasarlayıp geliştirdiler. Daha sonra iskelet boyutunu ve şeklini belirlemeden önce farklı materyallerle birkaç ölçekli maket test ettiler. Kalıplar yaparak iskeleti reçineye batırıp daha sonra da zımparayla düzleştirdiler. Sonra bisikleti birleştirdiler. Son olarak da yeni kalıplar üretip, bisikletin son halini sağlam karbon fiberle kapladılar.

Uzun ve zorlu üretim macerasının ardından Pi Bisikleti, WE ARE Pi‘ın de katkılarıyla 14 Mart Pi Günü’nde tanıtıldı. 14 Mart Albert Einstein’ın doğum günü olduğu için Pi Bisikleti’ne bir tur da onun binmesine izin verdiler.

Kaynak: Design Milk

14 Mart Pi Günü’nde, uzun ve zorlu bir üretim sürecinden geçen, gövdesi Pi sembolü şeklinde olan Pi Bisikleti tanıtıldı. Pi Bisikleti, bir pi bisikleti çizimi yapan Malezyalı sanatçı Tang Yau Hoong’dan ilham alan Martijn Koomen ve Tadas Maksimovas tarafından tasarlandı ve üretildi.2 yanıt

  1. porco_rosso avatarı
    porco_rosso

    “pisiklet”

  2. Limon Kolonyası avatarı
    Limon Kolonyası

    Tasarım gerçekten harika…

Yorumunuz: