Panasonic’in yeni akıllı ev konsepti

Panasonic, akıllı ev konseptine katkıda bulunarak hareket edebilen bir buzdolabı ve içkilerle ilgili bilgi veren içki soğutucu üretti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Daha konforlu ve kolay yaşamlar sürmemizi amaçlayan akıllı ev konseptlerine bir yenisi daha eklendi. Panasonic‘in içki veri tabanına bağlı içki soğutucusu, içine konan her bir şişe içki hakkında bilgiler veriyor, hatta o içkiyle hangi yiyeceklerin iyi gideceğine dair tavsiyelerde bulunuyor. Örneğin üzerinde bilmediğiniz dilde yazılar yazan bir içkiniz var; şişeyi soğutucuya koyup içkinin adını, alkol oranını, yıllanmış olup olmadığını vs. öğrenebiliyorsunuz. Cihaz, o içkinin yanında iyi gidecek yemekleri de size söylüyor.

Akıllı içki soğutucusunun yanı sıra, Panasonic bir de hareket edebilen buzdolabı üretti. Hareket edebilen buzdolabı sesli komutları algılayabiliyor. İçinde gömülü sensör sayesinde herhangi bir şeye çarpmadan evin içinde hareket edebiliyor. Otonom buzdolabı bulaşıkları alıp sizin belirlediğiniz bir noktaya götürebiliyor. Heyecanlı bir film seyrederken ya da keyifli bir akşam yemeği yerken yerinizden kalkmak istemezseniz hareket edebilen buzdolabı yardımınıza ‘koşacak’.

Kaynak: Channel Panasonic

Hayatımızı daha konforlu ve kolay hale getirmeyi amaçlayan akıllı ev konseptlerine bir yenisi eklendi. Panasonic'in içki veri tabanına bağlı içki soğutucusu, içine konan her bir şişe içki hakkında bilgiler veriyor. Hatta o içkiyle hangi yiyeceklerin iyi gideceğine dair tavsiyelerde bulunuyor. Akıllı içki soğutucusunun yanı sıra, Panasonic bir de hareket edebilen buzdolabı üretti. Hareket edebilen buzdolabı sesli komutları algılayabiliyor. İçinde gömülü sensör sayesinde herhangi bir şeye çarpmadan evin içinde hareket edebiliyor. Otonom buzdolabı bulaşıkları alıp sizin belirlediğiniz bir noktaya götürebiliyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği