Oyunculuğun yeni şartı: bol takipçi

Taht Oyunları dizisindeki Sansa Stark rolüyle bilinen Sophie Turner, sosyal medyadaki takipçilerinin kendisine yeni iş anlaşmaları kazandırdığını söylüyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

HBO’nun Taht Oyunları dizisindeki Sansa Stark rolüyle bilinen Sophie Turner, sosyal medyadaki takipçi sayısının kendisine yeni iş anlaşmaları kazandırdığını söylüyor. Hatta Turner’a göre kendisine verilen en son rollerden birisi, hak etmediği halde, sadece daha fazla takipçisi olduğu için ona verildi.

Twitter’da 1,35 milyon, Instagram’da 5,4 milyon, Facebook’ta ise 2 milyon civarında takipçisi olan aktris, yeni bir röportajında, takipçi sayısının fazla olması sebebiyle kendisine verilen bir rolün, aslında role daha uygun olan bir başka aktrise sırf yeterince takipçisi olmadığı için verilmediğini söyledi.

“O yetenekliydi, benim takipçilerim vardı”

Porter dergisinin son sayısında yer alan röportajda Turner “Elde ettiğim başarıların çoğunu doğru zamanlama ve şans sayesinde elde ettim. Ayrıca söylemekten nefret ediyorum ama sosyal medyadaki takipçilerim de bu konuda bana yardımcı oldu. Seçmelerine gittiğim bir projedeki rol ben ve bir başka kız arasında kalmıştı. Diğer kişi benden çok çok daha iyi bir oyuncuydu ancak benim takipçilerim vardı bu yüzden işi ben aldım. Bu doğru bir şey değil ama sinema endüstrisi artık böyle işliyor.” şeklinde konuştu.

Turner’ın bahsettiği rolün hangisi olduğu bilinmiyor ancak aktrisin rol aldığı ve şu anda çalışmaları süren dört adet film var: Berlin I Love you, Huntsville, Time Freak ve Turner’ın Jean Grey rolünü oynadığı yeni X-Men filmi.

Röportajda ayrıca Turner’ın kendisini internet üzerinde ifade etme şeklinin nasıl değiştiğine de değiniliyor. Henüz 14 yaşındayken Taht Oyunları’nda rol almaya başlayan aktris önceleri internette ‘sert siyasi eleştiriler’ yaptığı ancak daha sonra ‘çenesini kapamayı öğrendiğini’ söylüyor.

Kaynak: Gizmodo

HBO’nun Taht Oyunları dizisindeki Sansa Stark rolüyle bilinen Sophie Turner, sosyal medyadaki takipçi sayısının kendisine yeni iş anlaşmaları kazandırdığını söylüyor. Hatta Turner’a göre kendisine verilen en son rollerden birisi, hak etmediği halde, sadece daha fazla takipçisi olduğu için ona verildi.Bir yanıt

  1. Ahmet Usta avatarı
    Ahmet Usta

    Dizide’de baya bidi bidi edip başına bin türlü dert açtıktan sonra en sonunda susmayı öğrendi. Acaba takipçileri içinde Türk oranı yüzde kaçtır? Toplumumuz mağdurları sever, onlara sahip çıkar zira dizide kız tam bir mağduriyet abidesi.

Yorumunuz: