Taht Oyunları oyuncularına bölüm başına 500 bin Dolar kazandırıyor

Taht Oyunları'nın Pazar günü başlayacak son sezonunda, dizinin önemli oyuncuları bölüm başına 500 bin Dolar kazandı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Game of Thrones (Taht Oyunları) HBO için büyük bir başarı oldu ve oyuncuların maaşları da bu durumu yansıtıyor. Kit Harington (Jon Snow) ve Lena Headey (Cercei Lannister) gibi yıldızlar 2017’de dizinin son sezonunun çekimleri başlamadan önce büyük zamlar aldılar. Bu yıldızlar son sezonda bölüm başına 500 bin Dolar kazandı.

Daha önceki zamlar 2014 yılında gelmişti. Bu zamların ardından Harrington, Headey, Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Emilia Clarke (Denerys Targaryen) ve Nikolaj Coster-Waldou (Jaime Lannister) bölüm başına 300 bin Dolar kazanmaya başlamıştı.

Diğer oyuncular ise rol arkadaşları kadar çok para kazanmıyor. Sophie Turner (Sansa Stark) ve Maisie Williams (Arya Stark) gibi oyuncuların kazandığı para, HBO’nun diğer bir dizisi Westworld’ün oyuncularının kazandığından da daha az. Westworld oyuncuları Evan Rachel Wood, Ed Harris, Jeffrey Wright ve Thandie Newton, üçüncü sezonda bölüm başına 250 bin Dolar’a anlaştı.

Çok çalışan çok kazanıyor

Ancak Turner (Sansa) neden diğer oyuncular kadar kazanmadığını anladığını söylüyor. Harper’s Bazaar’a geçtiğimiz hafta konuşan Turner (Kit benden daha fazla para aldı ama onun daha büyük bir hikayesi var. Son sezonda 70 tane kadar gece çekimine katıldı. Benim o kadar fazla çekimim olmadı. O yüzden ben ‘bence o para sizin olsun’ modundaydım.” diye konuştu.

Taht Oyunları’nın son sezonu Pazar günü yayımlanacak ilk bölümle başlayacak. Oyuncuların kazandıkları paralar, son sezonda hangi oyuncunun ne kadar önemli roller oynayacağına dair de bize ipucu sunabilir. Taht Oyunları oyuncularının son sezonda bölüm başı kazançları şu şekilde:

  • Kit Harrington (Jon Snow) – 500 bin Dolar
  • Lena Headey (Cercei Lannister) – 500 bin Dolar
  • Emilia Clarke (Daenerys Targaryen) – 500 bin Dolar
  • Peter Dinklage (Tyrion Lannister) – 500 bin Dolar
  • Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister) – 500 bin Dolar
  • Sophie Turner (Sansa Stark) – 175 bin Dolar
  • Maisie Williams (Arya Stark) – 175 bin Dolar
  • Isaac Hempstead Wright (Bran Stark) – 175 bin Dolar
Kaynak: Business Insider

Game of Thrones (Taht Oyunları) HBO için büyük bir başarı oldu ve oyuncuların maaşları da bu durumu yansıtıyor. Kit Harington (Jon Snow), Lena Headey (Cercei Lannister), Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Emilia Clarke (Denerys Targaryen) ve Nikolaj Coster-Waldou (Jaime Lannister) gibi yıldızlar 2017'de dizinin son sezonunun çekimleri başlamadan önce büyük zamlar aldılar. Bu yıldızlar son sezonda bölüm başına 500 bin Dolar kazandı. Arya, Sansa ve Bran kardeşler (sırasıyla Maisie Williams, Sophie Turner ve Isaac Hempstead Wright) ise bölüm başına 175 bin Dolar kazanıyor.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği