100 milyon takipçili ilk Instagram hesabı

Genç şarkıcı Selena Gomez, Instagram'da 100 milyon takipçiye ulaşan ilk kişi oldu. Gomez aynı zamanda Instagram'da en çok beğenilen fotoğrafın da sahibi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Selena Gomez birkaç gün önce kendisini takip eden 100 milyonuncu takipçisiyle birlikte Instagram üzerinde 100 milyon takipçiye ulaşan ilk ünlü oldu. Ünlü şarkıcı, bu başarıya ulaşmak için çok da çaba sarf etmedi. Selena Gomez’in son dönemde sıkı bir Instagram kullanıcısı olduğu söylenemez çünkü Eylül’ün sonuna geldiğimiz şu günlerde hesabındaki en son paylaşım Ağustos ayına ait.

@revivaltour

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) on

Psikolojik sorunlar yaşıyor

23 yaşındaki Gomez bu günlerde sosyal medya ve halka açık bir yaşamdan uzak duruyor. Gomez, daha önce açıkladığı Lupus hastalığının yan etkisi olarak anksiyete bozukluğu ve depresyon problemleri yaşadığını söylüyor. Temmuz ayında 89,2 milyon takipçi ile Instagram’da en çok takipçisi olan kişi unvanını ele geçiren genç şarkıcı için bu kadar fazla ilgi görmek pek faydalı olmamış gibi görünüyor.

when your lyrics are on the bottle 😛 #ad

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez) on

Bu yeni rekorla birlikte Gomez, Instagram’ın kraliçesi olarak da tahtını sağlama almış görünüyor. Ünlü şarkıcı, Temmuz’da paylaştığı bir fotoğrafı 5,6 milyonun üzerinde beğeni alarak Instagram’da bugüne dek en fazla beğeni alan fotoğraf olunca, gayriresmi olarak hayranları tarafından Instagram’ın kraliçesi unvanına layık görülmüştü.

Diğer ünlüler yakın takipte

Gomez’i diğer ünlü şarkıcılar Taylor Swift (91,5 milyon takipçi) ve Beyoncé (85,4 milyon takipçi) izliyor. Kim Kardashian ise 83,7 milyon takipçisiyle dördüncü sırada.

Kaynak: Time

Selena Gomez'in Instagram hesabı rekor üzerine rekor kırıyor. Temmuz ayında 'Instagram'da en çok takip edilen kişi' unvanını ele geçiren Gomez aynı ay içinde, bu platformda en çok beğenilen fotoğrafın da sahibi olmuştu. Daha sonra bazı psikolojik sorunlar sebebiyle sosyal medyadan ve insanlardan bir süre uzak durma kararı alan Gomez, haftalardır hiçbir paylaşımda bulunmamasına rağmen Instagram'da 100 milyon takipçiyi aşarak bu alanda bir ilke imza attı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği