‘Otonom Oto Fuarı’ seneye başlıyor

Otonom araç fuarı AutoMobili-D 2017'den itibaren ABD'nin Detroit kentinde düzenlenecek. Fuarın sektöre yön veren teknolojilere sahne olması bekleniyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

ABD’nin Michigan Eyaleti’nin en büyük şehri olan Detroit, önümüzdeki yıldan itibaren AutoMobili-D adlı bir otonom araç etkinliğine ev sahipliği yapacak. Son yıllarda popülaritesi gittikçe artan Detroit Otomobil Fuarı’na da ev sahipliği yapan şehir, bünyesinde kurulan pek çok otomobil şirketi sebebiyle otomotiv başkenti olarak anılıyor.

AutoMobili-D, 8 Ocak 2017’de Detroit’te bulunan Cobo Center‘da gerçekleştirilecek. 11 bin metrekarenin üzerinde bir alana ve kapalı test sürüşü alanına sahip olan merkez otomotiv hayranlarına ve uzmanlara araçları kontrollü bir alanda test etme imkanı sunuyor.

“AutoMobili-D sürekli değişen tüketici dünyasına, şirketlerin ekosistemine ve tüm bu değişimi oluşturan inovasyonlara uluslararası bir bakış imkanı sunacak” diyen Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı (NAIAS) 2017 Başkanı Sam Slaughter “AutoMobili-D kurumlar arası etkileşime imkan sağlayacak ve merak uyandıran gösterilere ev sahipliği yapacak.” şeklinde konuştu.

Otomotive yenilik katacak

Etkinlik, otomobil fuarlarının endüstrideki güçlü konumunu korumakta zorlandığı bir dönemde sahneye çıkıyor. Düzenli üreticiler artık bir otomobil fuarına para harcamaktansa tanıtımlarını canlı yayın ya da sanal gerçeklik aracılığıyla yapıyor. Üreticiler sadece yeni ürünlerinin birkaç yeni özelliğini sergilediği için fuarlara gelmeye duymuyor. Ancak otonom araçlarda durum farklı. Otonom araçların nasıl çalıştığının gösterilmesi gerekiyor. Bunun için de test sürücüsüne ve geniş alanlara ihtiyaç duyuluyor. Otomobil fuarları bunların her ikisini de sağlıyor.

NAIAS’ın uzun yıllardır otomobil üreticilerinin yenilikleri sektöre tanıttıkları fuar olduğunu belirten Slaughter, AutoMobili-D’nin de otomobil üreticileri, tedarikçiler ve girişimcilerin yeni teknolojileri ve girişimleri tanıttıkları bir platform olacağını dile getirdi.

Otomotiv dünyasında her geçen gün yeni bir gelişme yaşanırken otonom araçlara yönelik çalışmalar da git gide hızlanıyor. Şu anda otonom araç üretimi üzerine çalıştığını açıklayan 30 adet şirket var. Bu şirketlerin arasında Apple, Google, Baidu gibi asıl işi otomotiv olmayan teknoloji şirketleri ve Ford, Mercedes gibi köklü otomotiv şirketleri bulunuyor. Önümüzdeki yıl tüm bu markaları bir arada AutoMobili-D’de görmek heyecan verici olacak.

2017'den itibaren ABD'nin otomotiv firmalarıyla ünlü Detroit şehrinde AutoMobili-D adlı bir otonom araç fuarı düzenlenecek. Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı dahilinde gerçekleştirilecek olan fuar otonom araç teknolojileri için bir buluşma noktası olacak.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği