Otomobilin geleceği ‘elektrikli’

Bu hafta gerçekleşen Detroit Otomobil Fuarı’nda ‘elektrik’ gündemin ilk sırasında yer alıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bu hafta gerçekleşen Detroit Otomobil Fuarı‘nda ‘elektrik’ gündemin ilk sırasında yer alıyor.

BBC‘nin haberine göre Ford, 2022 yılına kadar hibrit ve elektrikli otomobil için 11 milyar Dolar yatırım yapacak. Bill Ford, şirketin ‘elektriklenmenin’ içinde olduğunu söylüyor. Ford, “müşteriler sizinle birlikte olacak mı?” sorusuna “olacaklarını düşünüyoruz” cevabını veriyor.

Reuters, otomobil üreticilerinin elektrikli otomobil üretmek için ABD’de 19, dünyada toplam 90 milyar Dolar’lık bir taahhütte bulunduğunu tahmin ediyor. Bu paranın büyük kısmı 2019 yılında çalışmalar için Çin’e gidecek. Öte yandan Bloomberg, diğer engellerin de aşılması gerektiğini belirtiyor. Kobalt fiyatı bir yılda iki katından fazla artış gösterdiği için elektrikli otomobillerin batarya maliyeti yükseldi.

Kaynak: MIT Technology Review

Bu hafta gerçekleşen Detroit Otomobil Fuarı’nda ‘elektrik’ gündemin ilk sırasında yer alıyor. BBC’nin haberine göre Ford, 2022 yılına kadar hibrit ve elektrikli otomobil için 11 milyar Dolar yatırım yapacak. Reuters, otomobil üreticilerinin elektrikli otomobil üretmek için ABD’de 19, dünyada toplam 90 milyar Dolar’lık bir taahhütte bulunduğunu tahmin ediyor.Bir yanıt

Yorumunuz: