OneSky: 88 sanatçı, tek gökyüzü

13 Ağustos 2017 tarihinde, ABD Doğu Yakası Zaman Dilimi'ne göre saat tam 12.00'da 88 farklı ressam o an ne yapıyorlarsa bırakıp gökyüzünü resmetti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

13 Ağustos 2017 tarihinde, ABD Doğu Yakası Zaman Dilimi’ne göre saat tam 12.00’da yeryüzündeki 88 sanatçı o an ne yapıyorlarsa bırakıp gökyüzünü resmetti. Projenin tek bir kuralı vardı; gökyüzüne bakmak. Sanatçıların kimisi Tel Aviv’de kimisi Brooklyn’de, kimisi ise Buenos Aires’teydi. Bazıları gökyüzünde siyah, pembe veya gri renkler gördü. Bazıları yıldızlar, bulutlar, sis veya yağmur gördü. Kim gökyüzünde ne gördüyse tamamen kendine has şekilde resmetti. Her biri saat tam 12.00’da gökyüzünde farklı şeyler gördü. Fakat bütün resimlere bir arada bakınca, tek bir gökyüzü oluşmuş hissi veriyor; resimler tek bir ‘ortak gökyüzü’ portresi haline geliyor.

Kaynak: Topic

13 Ağustos 2017 tarihinde, ABD Doğu Yakası Zaman Dilimi'ne göre saat tam 12.00'da yeryüzündeki 88 sanatçı o an ne yapıyorlarsa bırakıp gökyüzünü resmetti. Projenin tek bir kuralı vardı; gökyüzüne bakmak. Sanatçıların kimisi Tel Aviv'de kimisi Brooklyn'de, kimisi ise Buenos Aires'teydi. Bazıları gökyüzünde siyah, pembe veya gri renkler gördü. Bazıları yıldızlar, bulutlar, sis veya yağmur gördü. Kim gökyüzünde ne gördüyse tamamen kendine has şekilde resmetti. Bütün resimleri görmek için www.topic.com/one-sky adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği