Netflix yılın ilk 3 ayında 7 milyondan fazla abone kazandı

Toplam abone sayısı 125 milyonu bulan platformun hisseleri de tarihi seviyeleri gördü.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Netflix hisseleri şirketin ilk çeyrek hedeflerini aşmasıyla tarihi seviyeleri gördü. İlk çeyrekte 6 milyon 300 bin abone hedefleyen şirket bu hedefini 1 milyon aşarak 7 milyon 400 bin abone kazandığını açıkladı. Böylece dünya genelindeki abone sayısını 125 milyona yükseltti. Yeni abonelerin 5,5 milyonunu ABD dışındaki kullanıcılar oluşturuyor.

Yeni yılın başından beri yüzde 60 oranında değerlenen Netflix hisseleri ilk çeyrek raporuyla yüzde 6 daha yükselerek tarihinin en yüksek değerine ulaştı.

Raporda Netflix’in ilk çeyrek gelirlerinin yıllık bazda yüzde 43 arttığı belirtilirken, CEO Reed Hastings Netflix olarak birçok popüler dizi yaptıklarını ve film alanında da büyümeyi istediklerini söyledi. Hastings, Netflix filmlerinin Cannes Film Festivali‘ne kabul edilmemesi yönündeki karara yönelik, “Filmlerimizi ve yapımcılarımızı dünyadaki diğer festivallerde kutlamaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Netflix hızlı büyümenin zevkini çıkarıyor olsa da, agresif harcamaların ne kadar sürebileceği merak edilen bir konu. 2018 için içerik üretimine 8 Milyar Dolar harcama yapacağını belirten Netflix, 2014’ün ikinci çeyreğinden beri serbest nakit akışında pozitif değer açıklayamıyor.

Kaynak: Recode

Netflix hisseleri şirketin ilk çeyrek hedeflerini aşmasıyla tarihi seviyeleri gördü. İlk çeyrekte 6 milyon 300 bin abone hedefleyen şirket bu hedefini 1 milyon aşarak 7 milyon 400 bin abone kazandığını açıkladı.

Netflix yeni 7,4 milyon abonesiyle dünya çapındaki abone sayısını 125 milyona yükseltti.Bir yanıt

Yorumunuz: