Netflix, modern çağın afyonudur

Netflix, en popüler dizileri için özel olarak geliştirilmiş bir dizi kenevir türü üretti. Bu kenevirlerden hazırlanan esrarlar bir etkinlikte satıldı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Netflix, en popüler dizileri için özel olarak geliştirilmiş bir dizi kenevir (cannabis) türü üretti. The Netflix Collection adı verilen set, 25-27 Ağustos tarihlerinde, Batı Hollywood’da düzenlenen Alternatif Bitkisel Sağlık Hizmetleri etkinliği çerçevesinde, yasal olarak tıbbi esrar satın alma izni bulunan müşterilere satıldı. Federal kanunlar bu tarz ürünlerin posta yoluyla gönderilmesini ve Netflix’in bu ürünlerden kar elde etmesini yasaklıyor.

Yayımlanan bir basın açıklamasında “Geliştirilen her yeni tür, belirli bir dizi düşünülerek, o dizinin tonuna uygun olacak şekilde üretildi. Örneğin daha saçma dizilerde ‘indica’ türü daha baskın, öte yanan dram-komedilerde güçlü sahnelerle etkileşim halinde olması için ‘sativa’ türü tercih edildi.” ifadelerine yer verildi.

Her diziye ayrı bir tür

Çalışmada yer alan dizilerden birisi Orange is the New Black. Adını dizideki bir karakterden alan Poussey Riot ‘birisiyle birlikte takılmak, sohbet etmek ve saçma sapan espriler için tasarlanmış. Arrested Development için üretilen ‘Banana Stand Kush’ ise ‘kocaman sarı bir sigaralık’ için hazırlanmış. Grace and Frankie adına geliştirilen Peyotea 73 ise ‘iyi hissettiren sativa melezi’ olarak tanımlanıyor. Projede yer verilen diğer diziler arasında Bojack Horseman, Lady Dynamite ve Santa Clarita Diet bulunuyor.

Koleksiyonda ayrıca yeni dizi Disjointed için hazırlanmış üç farklı tür de bulunuyor. Baş rolünde Kathy Bates’in oynadığı ve yapımcılığını (The Big Bang Theory’nin de yapımcısı olan) Chuck Lorre’un üstlendiği dizi, esrar dükkanı bulunan birinin hayatını konu alan bir durum komedisi (sitcom). Dizi şimdilik hem iyi hem kötü yorumlar aldı. Bu etkinliğin ardından dizinin popülaritesinin artması hedefleniyor.

Kaynak: The Guardian

Netflix, en popüler dizileri için özel olarak geliştirilmiş bir dizi kenevir (cannabis) türü üretti. The Netflix Collection adı verilen set, 25-27 Ağustos tarihlerinde, Batı Hollywood'da düzenlenen Alternatif Bitkisel Sağlık Hizmetleri etkinliği çerçevesinde, yasal olarak tıbbi esrar satın alma izni bulunan müşterilere satıldı. Netflix dizilerinden ilham alan esrarların her biri, dizi türüne göre etki edecek şekilde tasarlandı. Bu etkinlik, Netflix'in yeni dizisi Disjointed için bir tanıtım çalışması olarak gerçekleştirildi.

2 Yorum

  • Hiçbir şey anlamadım. Netflix kenevir üretip müşterilerine mi satıyor? Yoksa diziye özel kenevir üretip oyunculara mı veriyor? Herşey bir yana Netflix bu keneviri neden üretiyor?

    • Netflix kenevir üretip bir etkinlikte, sadece tıbbi kenevir satın alma izni olan müşterilere, kar elde etmeden (maliyetine) satıyor. Kenevirlerin etkileri, bazı dizilerin etkileriyle uyumlu olacak şekilde hazırlanmış. (Komedi dizisi izlerken gülmeye daha meyilli olacak şekilde). Netflix keneviri, kenevir satan bir kişinin hayatının anlatıldığı yeni dizisini tanıtmak için tek seferlik üretmiş. Reklam amaçlı.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği