Netflix ilk satın almasını gerçekleştirdi

Netflix, Millarworld adlı bağımsız çizgi roman şirketini bünyesine katarak tarihindeki ilk satın almayı gerçekleştirdi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Netflix, Millarworld adlı bağımsız çizgi roman şirketini bünyesine katarak tarihindeki ilk satın almayı gerçekleştirdi. Mark Millar tarafından kurulan Millarworld, Kick-Ass ve Kingsman gibi orijinal karakterleri çizgi roman ve sinema dünyasına kazandırmanın yanı sıra, Marvel’ın bazı popüler hikayelerine de ilham kaynağı olmuştu.

İkisi de başarılı birer çizgi roman çizeri olan Mark Millar ve eşi Lucy Millar, Millarworld’ü kendi orijinal içeriklerini yayımlamanın yanı sıra kıyafet, oyuncak ve bilgisayar oyunu gibi lisanslı ürünlerin satışını da yapmak için kurmuştu. Wanted, Kick-Ass ve Kingsman gibi orijinal hikayeler sinemada çok yüksek gelirler elde ederek, bu alanda da potansiyeli bulunduğunu kanıtlamıştı. Çekimleri devam eden Kingsman’in ikinci filminin de benzer bir başarı elde etmesi bekleniyor.

Öte yandan Millar, Marvel’a sağladığı hikayelerle, sinematik evren oluşturma konusundaki hünerlerini de sergilemiş oldu. Captain America: Civil War ve Logan gibi son dönemin popüler Marvel filmlerinin hikayelerinin önemli bir kısmı Millar’ın hikayelerini kullandı. The Ultimates adlı çizgi roman da Marvel’ın The Avengers serisinin geliştirilmesinde doğrudan etkili oldu.

İki şirket de işinin ehli

Netflix’in bu satın almayı gerçekleştirmiş olması, Millar ve Millarworld’ün hikaye anlatımı konusunda neler sunabileceğini de doğrular nitelikte. Millarworld hikayeler ve fikri mülkiyet gibi konularda oldukça başarılı. Netflix de satın almayı açıklarken bu konuya vurgu yaptı.

Millarworld, Netflix markası altında çizgi roman üretmeye devam edecek. Netflix ise bu hikayeleri filmlere, dizilere ve çizgi filmlere dönüştürecek. Görünüşe göre Netflix, Marvel ile yaptığı anlaşmalar sonucunda hazırladığı Jessica Jones, Daredevil ve Luke Cage gibi uyarlamalardan memnun olmuş ama işin çizgi roman üretim kısmını da elinde bulundurmanın daha iyi olacağına kanaat getirmiş. Netflix’in süper kahraman dizilerinin ve Millarworld’ün geçmiş işlerinin başarısı göz önünde bulundurulduğunda bu birleşme güzel sonuçlara gebe gibi duruyor.

Kaynak: Techcrunch

Netflix, Millarworld adlı bağımsız çizgi roman şirketini satın alarak tarihindeki ilk satın almayı gerçekleştirdi. Mark Millar tarafından kurulan Millarworld, Kick-Ass ve Kingsman gibi orijinal karakterleri çizgi roman ve sinema dünyasına kazandırmanın yanı sıra, Marvel'ın bazı popüler hikayelerine de ilham kaynağı olmuştu.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği