National Geographic seyahat fotoğrafları yarışması

2018 National Geographic Yılın Seyahat Fotoğrafçısı Yarışması’nda mücadele en üst seviyede. Editörlerin, gelen başvurular arasından derlediği son fotoğraflar göz kamaştırıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

2018 National Geographic Yılın Seyahat Fotoğrafçısı Yarışması’nda mücadele en üst seviyede. Editörlerin, gelen başvurular arasından derlediği son fotoğraflar göz kamaştırıyor. Bu fotoğraflar, bu yılki yarışmanın şu anda dünya üzerindeki en çekişmeli ve etkileyici yarışmalardan biri olduğunu gösteriyor.

Yarışmanın teması ‘bir yeri, başkalarının orayı keşfetmek istemesini sağlayacak şekilde tasvir eden fotoğraflar çekmek’. Katılımcılar doğa, şehirler ve insanlar başlığı altında yarışmaya katılabiliyor. Birinciye 10 bin Dolar ödül verilecek.

Editörlerin ilk elemeler sonucunda seçtiği fotoğraflar dünyanın dört bir köşesinden çok farklı sahneleri barındırıyor. Afrika savanalarından Hong Kong’un karmaşık şehir yaşantısına kadar fotoğraflar modern fotoğrafçılık sanatının ulaştığı yeni ve heyecan verici yönleri göz önüne seriyor.

Katılımlar devam ediyor

İlgilenen fotoğrafçıların hala yarışmaya katılmak için vakti var. Son katılım tarihi 31 Mayıs. Kazanan yarışmacılar bir jüri tarafından belirlenecek ve Haziran’ın sonuna doğru açıklanacak. Bunun yanı sıra bir halk oylaması da yapılarak bu alanda da bir birinci seçilecek.

Aşağıdaki galeriden, editörlerin seçtiği bazı fotoğraflara göz atabilirsiniz.

Kaynak: New Atlas

2018 National Geographic Yılın Seyahat Fotoğrafçısı Yarışması’nda mücadele en üst seviyede. Editörlerin, gelen başvurular arasından derlediği son fotoğraflar göz kamaştırıyor. Bu fotoğraflar, bu yılki yarışmanın şu anda dünya üzerindeki en çekişmeli ve etkileyici yarışmalardan biri olduğunu gösteriyor. İlgilenen fotoğrafçıların hala yarışmaya katılmak için vakti var. Son katılım tarihi 31 Mayıs.Bir yanıt

  1. Erhan avatarı

    Yarışmaya Türkiye’den katılamıyoruz. İlgili açıklama şöyle;
    Contest is open only to individuals who have reached the age of majority in their jurisdiction of residence at the time of entry and who reside in the United States, including all its territories and the District of Columbia, Australia, Austria, Bangladesh, Brazil, Canada (excluding Quebec), Chile, China, Colombia, Costa Rica, Denmark, Germany, Greece, Hong Kong, Hungary, India, Indonesia, Ireland, Italy, Japan, Malaysia, Mexico, Netherlands, New Zealand, Norway, Peru, Poland, Romania, Russia, Singapore, Spain, Sweden, Switzerland, Taiwan and the United Kingdom.
    Officers, directors and employees of National Geographic Partners, and its subsidiaries and affiliates (all such individuals and entities collectively referred to herein as the “Promotion Entities”), and their respective immediate family members (spouse, parent, child, sibling and their respective spouses, regardless of where they live) or persons living in the same households of such employees, whether or not related are not eligible to enter the Contest or win a prize. CONTEST IS VOID WHERE PROHIBITED.

Yorumunuz: