Müzede 30 bin Dolarlık soygun

Pazartesi gecesi, ABD'nin New Jersey eyaletindeki Franklin Mineral Müzesi'ne giren hırsızlar, müzeden 30 bin Dolar değerinde değerli taş çaldı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Pazartesi gecesi, ABD’nin New Jersey eyaletindeki Franklin Mineral Müzesi‘ne giren hırsızlar, müzeden 30 bin Dolar değerinde değerli taş çaldı. Müzeye girmek için dikenli telleri aşan ve ikinci kattaki pencereyi zorlayan hırsızlar, müzedeki sergi dolaplarını kırarak içindekileri çaldı. Polis, hırsızların arkasında kan izi bıraktığını söylüyor.

Hırsızlar müzeye girdiğinde bir alarm çalışmaya başladı. Bunun üzerine müzeye giden bir görevli, elmas ve zümrüt gibi değerli taşların eksik olduğunu fark etmedi. Hırsızlık, sabah müzeyi açmaya gelen bir çalışan tarafından fark edildi.

“Yaralı kişilere dikkat edin”

Polis hırsızların ciddi bir zarara yol açtığını belirtiyor. Bir ya da daha fazla hırsızın yaralandığını düşünen dedektifler, halkı garip bir yarası olan kişilere dikkat etmeleri konusunda uyardı.

Franklin Mineral Müzesi, Sussex bölgesindeki bir çinko madeninin hikayesini anlatıyor. Sergide yaklaşık 5 bin parça eşya bulunuyor. 2011 yılında da Franklin müzesinden sadece birkaç dakika mesafedeki Sterling Hill Madencilik Müzesi‘nden 400 bin Dolar değerinde altın çalınmış, bu hırsızlık da aydınlatılamamıştı.

Kaynak: Associated Press

Pazartesi gecesi, ABD'nin New Jersey eyaletindeki Franklin Mineral Müzesi'ne giren hırsızlar, müzeden 30 bin Dolar değerinde değerli taş çaldı. Müzeye girmek için dikenli telleri aşan ve ikinci kattaki pencereyi zorlayan hırsızlar, müzedeki sergi dolaplarını kırarak içindekileri çaldı. Polis, hırsızların arkasında kan izi bıraktığını belirterek, halkı garip yarası olan kişilere dikkat etmeleri konusunda uyardı.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği