Mükemmel karelerin kamera arkası

Brezilyalı fotoğrafçı Gilmar Silva, profesyonel fotoğrafların arka planında işlerin nasıl yürüdüğünü göstererek büyük ilgi topladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Brezilyalı fotoğrafçı Gilmar Silva, profesyonel fotoğrafların arka planında işlerin nasıl yürüdüğünü göstererek büyük ilgi topladı. Sanatçının LUGARxFOTO (YERxFOTOĞRAF) adlı serisi Silva’nın fotoğraf çekerken asistanları ve basit eşyalar ile nasıl bir sihir yarattığını ve müşterilerine en kaliteli sonuçları nasıl sunduğunu gösteriyor.

Silva’nın fotoğraflarına baktığınızda sıradan bir ortamı nasıl bir cennet köşesine çevirdiğini görerek hayrete düşebilirsiniz. Son çalışmalarında da Silva ne kadar yaratıcı olduğunu gösteriyor. Bakış açısı ve ortam ışığı ile oynayarak fotoğrafların yarattığı hissi değiştiriyor. Elinizde bir Powerade şişesi varken neden pahalı bir mavi filtre kullanasınız? Ya da otomobil farlarının arka plan ışığı olarak çok işe yaradığını biliyor muydunuz?

Silva My Modern Met’e yaptığı açıklamada “Yeri ve fotoğrafı göstererek diğer fotoğrafçılarda fotoğrafik bir bakış açısı uyandırmak istedim. Bunun olabileceğine inanıyorum çünkü çirkin bir yeri gösterip daha sonra çok güzel bir fotoğraf gösteriyorum. Fotoğrafçıların, boş alanlarda güzel fotoğraflar görmeleri için zihinlerini açıyorum.” şeklinde konuştu.

Silva’nın ustalığı romantik nişan fotoğraflarında ya da hamilelik fotoğraflarında elde ettiği görüntülerden açıkça görülebiliyor. Çalışma sürecini dünyaya açma kararı sanatçıya Instagram’da 500 binin üzerinde takipçi kazandırdı. Siz de Silva’nın yeni eserlerini görmek için sanatçıyı Instagram üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: My Modern Met

Brezilyalı fotoğrafçı Gilmar Silva, profesyonel fotoğrafların arka planında işlerin nasıl yürüdüğünü göstererek büyük ilgi topladı. Sanatçının LUGARxFOTO (YERxFOTOĞRAF) adlı serisi Silva'nın fotoğraf çekerken asistanları ve basit eşyalar ile nasıl bir sihir yarattığını ve müşterilerine en kaliteli sonuçları nasıl sunduğunu gösteriyor. Bu seri sayesinde sanatçı Instagram'da 500 binin üzerinde takipçiye ulaştı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği