Mozilla reklamsız tarayıcı için ayda 5 Dolar istiyor

Mozilla, 5 Dolar karşılığında reklamsız internet tecrübesi sunacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Reklamlar birçok internet sitesinin yaşam kaynağı olsa da internet kullanıcıları reklamları pek sevmez. Sitelerin gelirini kesen reklam engelleyicilerin etkisinden kurtulmak isteyen birçok internet sitesi, aylık abonelik sistemi ya da haber başına ücret almak gibi seçenekler sunuyor. Böylece bir siteyi sıkça ziyaret ediyorsanız hem o siteyi desteklemiş hem de reklamsız içeriğin tadını çıkarmış oluyorsunuz.

Mozilla’nın ücretli Firefox haberini daha önce yapmıştık ancak o zaman fiyatı henüz belli olmamıştı. Yakın zamanda birkaç çevrim içi yayıncıyla iş birliği yaparak harekete geçtiğini açıklayan Mozilla, cüzi bir ücret karşılığında bazı siteleri reklamsız görmenizi sağlayacak. Olayın mantığı basit; kullanıcı Mozilla’ya aylık 4,99 Dolar ödeyecek. Bu para, reklamsız bir internet tecrübesine sermaye olmak üzere Mozilla ve iş ortakları arasında paylaşılacak.

Kullanıcı tecrübesini iyileştirmeyi hedefliyor

Mozilla’nın bu yeni uygulamasıyla ilgili yaptığı açıklama şu şekilde: “Sizlere daha iyi bir internet tecrübesi sağlayabilmek için dünyanın en büyük yayıncılarıyla iş birliği yaptık. Abonelik için ödeyeceğiniz ücreti direkt olarak okuduğunuz siteyle paylaşacağız. Böylece ziyaret ettiğiniz site daha fazla para kazanıp size daha iyi içerikler sunmak için çalışacak. Ayrıca abonelerimize haberlerin sesli versiyonlarını, kullanıcının cihazları arasında senkronize olabilen yer imlerini ve en çok okunanlar önerilerini sunacağız. Bir içeriği okurken yarıda bırakmak zorunda kalırsanız Mozilla kaldığınız yeri otomatik olarak kaydedecek. Diyelim ki içeriği okumaya bilgisayar başında başladınız, başka bir cihazdan devam edebileceksiniz. Araç kullanırken de haberleri sesli dinleyebileceksiniz.”

Bu yeni uygulamanın ne zaman hayata geçeceği hakkında henüz kesin bir bilgi paylaşılmadı.

Kaynak: Beta News

Mozilla'nın ücretli Firefox haberini daha önce yapmıştık ancak o zaman fiyatı henüz belli olmamıştı. Yakın zamanda birkaç çevrim içi yayıncıyla iş birliği yaparak harekete geçtiğini açıklayan Mozilla, cüzi bir ücret karşılığında bazı siteleri reklamsız görmenizi sağlayacak. Olayın mantığı basit; kullanıcı Mozilla'ya aylık 4,99 Dolar ödeyecek. Bu para, reklamsız bir internet tecrübesine sermaye olmak üzere Mozilla ve iş ortakları arasında paylaşılacak. Mozilla, abonelerine haberlerin sesli versiyonlarını, kullanıcının cihazları arasında senkronize olabilen yer imlerini ve en çok okunanlar önerilerini sunacağını da açıkladı. Bir içeriği okurken yarıda bırakmak zorunda kalırsanız Mozilla kaldığınız yeri otomatik olarak kaydedecek. Diyelim ki içeriği okumaya bilgisayar başında başladınız, başka bir cihazdan devam edebileceksiniz. Araç kullanırken de haberleri sesli dinleyebileceksiniz.

1 Yorum

  • Son 30-40 yılda insanları iyice koyunlaştılar sığırlaştırdılar. Alıştıra alıştıra reklamları dayattılar. İnsanları adeta reklam manyağı yaptılar. Utanmadan sıkılmadan, reklamlar ile esir aldıkları insanları, şimdi de bastırın parayı sizi reklamlardan kurtaralım diye soymaya çalışıyorlar ve soyuyorlar. Ah ulan, biz asıl, insanların sırtından geçinen sizin gibi asalaklardan bir kurtulabilsek keşke. Şam şeytanı kurnaz sistem düzenbazları. Soyguncu eşkıyalar.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği