Ücretli Firefox sonbaharda piyasada

Mozilla, bu sonbaharda Firefox tarayıcısının özel sürümünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Şirketin CEO’su Chris Beard, Alman medya kuruluşu T3N’e verdiği bir röportajda, VPN ve güvenli bulut depolama gibi özellikleri olan yeni sürümü Ekim ayında yayınlamayı planladıklarını söyledi.

Şirket zaten ProtonVPN ile yaptığı ortaklıkla 10 dolar ücret karşılığı VPN servisi sunuyordu. Yeni sürümle birlikte Firefox ilk başta kullanıcılara ücretsiz VPN bant genişliği sunacak, bir süre sonra da aylık abonelik şeklinde erişim ücreti talep edecek.

Ücret henüz belli değil

Beard halihazırda bedava gelen özelliklerin ücrete tabi olmayacağını da ekledi: ‘’Yapacağımız şey bir üyelik sistemi oluşturarak seviyeyi biraz yükseltmek, planımız da Ekim gibi piyasaya çıkmak.’’ Yeni Firefox’un ücreti henüz belli değil ancak gizlilik odaklı premium bir Firefox sürümü fikrinin, dijital cihazların kullanıcıları sürekli kaydettiği bir dönemde kulağa hoş geldiği kesin.

Kaynak: The Next Web

Firexox, VPN ve güvenli bulut depolama gibi özellikleri olan yeni sürümüyle Ekim ayında piyasada olacak. Şirket zaten ProtonVPN ile yaptığı ortaklıkla 10 dolar ücret karşılığı VPN servisi sunuyordu. Yeni sürümle birlikte Firefox ilk başta kullanıcılara ücretsiz VPN bant genişliği sunacak, bir süre sonra da aylık abonelik şeklinde erişim ücreti talep edecek. Yeni Firefox’un ücreti henüz belli değil ancak gizlilik odaklı premium bir Firefox sürümü fikrinin, dijital cihazların kullanıcıları sürekli kaydettiği bir dönemde, kulağa hoş geldiği kesin.Bir yanıt

Yorumunuz: