Mobil Dünya Kongresi’nin dikkat çeken yeni telefonları

2018 Mobil Dünya Kongresi'nde çeşitli telefonlar tanıtıldı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

26 Şubat-1 Mart tarihleri arasında Barcelona’da düzenlenen 2018 Mobil Dünya Kongresi’nde öne çıkan telefonlar;

En iyi telefon: Samsung Galaxy S9

Galaxy S9 devrim niteliğinde bir özellik sunmasa da kullanıcıların merakını canlı tutacak kadar yeni özellik barındırıyor. Düşük ışık fotoğrafçılığı bu özelliklerden en pratik olanı. Süper yavaş çekim özelliği ise epeyce eğlenceli. Artırılmış gerçeklik Emoji özelliği biraz tuhaf geliyor ama bu da Disney iş birliği ile çözülebilecek bir sorun.

En iyi retro telefon: Nokia 8110

HMD Global (Nokia telefonların isim hakkını satın alan şirket), bir kez daha bir Nokia telefonunun üzerindeki tozları silkeleyerek kullanıcıların gönlünü fethetmeyi başardı. Şirket bu sefer de Nokia 8110’u yenileyip, 4G özelliği ve birkaç sosyal medya uygulaması ekledi.

En dayanıklı telefon: Cat S61

Cat S61 son derece dayanıklı bir telefon. Telefonun geliştirilen yazılımı termal görüntülerin çözünürlüğünü iki katına çıkarıyor. Telefon, iç mekanlardaki yüksek seviyede hava kirliliği hakkında uyarıda bulunmak için iç mekan hava kalitesi sensörü kullanıyor. Cat S61, termal görüntüleme videolarını canlı yayınlama imkanı sunuyor. Ayrıca telefonun lazer destekli uzaklık ölçme özelliği mevcut.Bu telefon termal görüntüleme videolarını canlı yayınlama imkanı sunuyor.

En iyi iPhone X taklidi: Asus Zenfone 5

Asus’un Zenfone 5 telefonu, ön taraftan bakıldığında iPhone X ile neredeyse aynı görünüyor. Üstelik Snapdragon 845 işlemciye sahip olmasına rağmen telefonun etiket fiyatı iPhone X’in yarısı kadar.

En cep dostu telefon: ZTE Blade V9

ZTE’nin cep dostu Blade ailesine eklediği bu yeni telefonun etiket fiyatı henüz kesin olarak belirlenmedi. Ancak 300 Dolar’dan az bir fiyata satılacağı tahmin ediliyor. Üstelik telefon çift kameraya, iyileştirilmiş düşük ışık çekimi özelliğine ve cam kapak tasarımına sahip.

Vivo

Vivo bu yıl APEX konsept telefonuyla Mobil Dünya Kongresi’nin gözdelerinden biri olmayı başardı. Bu telefon birkaç sebepten ötürü özel bir cihaz (özel bir teknoloji demosu demek daha doğru olabilir.) OLED teknolojisindeki yeni gelişmeler sayesinde APEX’in 5,99 inç ekranı ön tarafın neredeyse tamamını kaplıyor ve hem hoparlör hem kulaklık görevi görüyor. Ayrıca, şirketin yeni nesil ekran altı parmak izi teknolojisi ekranın alt kısmının yarısını kaplıyor. Üstelik, kullanılmak istendiğinde yerinden çıkan bir selfie kamerası mevcut.

LG

LG, ThinkQ platformu ile yapay zeka alanına hızlı bir giriş yapan isimler arasında yerini aldı. LG, ThinkQ platformu ile birlikte iki adet cihaz tanıttı; LG V30S ThinQ ve V30S+ ThinkQ. Her iki telefonun da 6 GB RAM’i var ancak V30S 128 GB depolama alanına V30S+ ise 256 GB depolama alanına sahip.

Kaynak: Tech CrunchGSM Arena

26 Şubat-1 Mart tarihleri arasında Barcelona'da düzenlenen 2018 Mobil Dünya Kongresi'nde birçok telefon üreticisi yeni telefonlarını tanıttı. Tech Crunch'a göre en iyi telefon Samsung Galaxy S9, en iyi retro telefon Nokia 8110, en dayanıklı telefon Cat S61, en iyi iPhone X taklidi Asus Zenfone 5 ve en cep dostu telefon ZTE Blade V9 oldu.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği