Mirocana yapay zeka ile yatırım risklerini azaltacak

Mirocana adlı yatırım platformu, derin öğrenme ve yapay zeka teknolojilerinden faydalanarak yatırımcıları bir adım ileri taşımayı amaçlıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Söz konusu yapay zeka olduğunda, yarışı önde götürmek önemli hale geliyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamada yapay zeka savaşını kazanan ülkenin dünyanın hakimi olacağını söylemişti. Yapay zekayla ilgili yaşanan gelişmelere bakınca Putin’in ifadesi isabetli bir tahmin gibi görünüyor.

Halen gelişen yapay zeka teknolojisi farklı sektörlerde yerini alırken, teknolojiyi erkenden benimseyenler yarışı önde götürüyor. Yapay zeka devriminde rakiplerden önde olmanın en önemli olduğu konulardan biri de ‘yatırım’ konusu. Yatırım hesaplamaları ve planlama söz konusu olduğunda, araştırmacılar piyasa hareketlerini tahmin etmek için karmaşık algoritmaları uzun zamandır kullanıyor. Yatırım platformu Mirocana ise veri kaynağı analizi sürecine yapay zeka teknolojisini dahil ederek yatırımcıları bir adım öne taşımayı amaçlıyor.

Derin öğrenme ile riskleri azaltmak

Yatırımcıların Mirocana platformunu kullanmak istemelerinin temel sebebi türünün ilk örneği olması. En önemlisi de şirket, haber, makale ve piyasa verileri gibi dış kaynaklardan çok büyük miktarlarda ham veri alıyor. Alınan ham veri değerlendirilerek Mirocana ekibi tarafından üretilen bir dizi potansiyel ticaret stratejisinden geçiriliyor. Ekip bu stratejileri günlük olarak değerlendiriyor.

Mirocana, geniş çaplı simülasyonlar yaparak bütün muhtemel stratejilerden gelen veri tahminlerini değerlendiriyor. Bu amaçla, en yüksek seviyede kar oluştururken riskleri azaltmak için makine öğrenimiyle çalışan sinir ağı kullanılıyor. Bütün simülasyonlar detaylı şekilde incelendikten sonra yatırım için en uygun strateji seçiliyor. Şirket, otomatik ve hızlı şekilde devreye giren ‘dur emri‘ imkanı sunduğu için acil bir durum olduğunda bütün ürünler anında nakit paraya çevrilebiliyor.

Yatırımcılar platformdaki çeşitli özelliklerden faydalanabiliyor. Örneğin, değişken risk değerlendirme oranı sunuluyor. Yatırımcılar bir ‘risk noktası’ sunduğunda platform o yatırımcının ihtiyaçlarına en uygun simülasyonun hangisi olduğuna karar verilmesi için uygun risk analizini belirliyor. Ayrıca özel bir arayüz sayesinde  kullanıcılar yatırımlarını takip edebiliyor. Yarışı önde götürenler arasında yer alan Mirocana, 125 farklı para birimi için döviz değişim platformu Oanda ile iş birliği yaptı. Ayrıca, her ikisi de yapay zeka destekli analiz sunan iki ürün üzerinde çalışılıyor.

Kaynak: The Next Web

Mirocana adlı yatırım platformu, veri kaynağı analizi sürecine yapay zeka teknolojisini dahil ederek yatırımcıları bir adım öne taşımayı amaçlıyor. Şirket, haber, makale ve piyasa verileri gibi dış kaynaklardan çok büyük miktarlarda ham veri alıyor. Alınan ham veri değerlendirilerek Mirocana ekibi tarafından üretilen bir dizi potansiyel ticaret stratejisinden geçiriliyor. Ekip bu stratejileri günlük olarak değerlendiriyor. Mirocana, geniş çaplı simülasyonlar yaparak bütün muhtemel stratejilerden gelen veri tahminlerini değerlendiriyor. Bu amaçla, en yüksek seviyede kar oluştururken riskleri azaltmak için makine öğrenimiyle çalışan sinir ağı kullanılıyor. Bütün simülasyonlar detaylı şekilde incelendikten sonra yatırım için en uygun strateji seçiliyor. Şirket, otomatik ve hızlı şekilde devreye giren 'dur emri' imkanı sunduğu için acil bir durum olduğunda bütün ürünler anında nakit paraya çevrilebiliyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği