Microsoft’un yeni klavyesinin sırrı

Microsoft, kablolu ya da kablosuz olarak kullanılabilen, parmak izi okuyuculu yeni 'Modern Klavye'sini sessiz sedasız piyasaya sürdü.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Microsoft, parmak izi okuyuculu yeni ‘Modern Klavye’sini sessiz sedasız piyasaya sürdü. Modern Klavye, Surface Klavye’nin bir sonraki versiyonu ve görünüş olarak Surface’a tıpatıp benziyor. Modern Klavye’deki en önemli iki özellik ise yeni parmak izi okuma özelliği ve kablosuz yerine kablolu olarak da kullanılabilmesi.

Microsoft, parmak izi okuyucusunu, sağ tarafta bulunan ikinci Windows tuşuna entegre etmiş. İlk bakışta klavyede bir parmak izi okuyucusu bulunduğunu anlamak zor. Bu tuş, Windows 10’a ve Windows Hello kullanan web sitelerine giriş yapmak için kullanılabiliyor. Yeni Modern Klavye Windows 10, MacOS ve Android’in son sürümleri ile çalışabiliyor.

Modern Klavye çok yakında 130 Dolar’a satın alınabilecek. Microsoft’un yakın zamanda 100 Dolar’lık Surface Klavye’yi satışa sunduğu düşünüldüğünde bu yeni klavye aslında beklenmedik bir gelişme. Bir klavye için 130 Dolar ödemek istemeyebilirsiniz ancak dizüstü bilgisayar tarzı bir klavye istiyorsanız bu klavye şu anda piyasada bulabileceklerinizin en iyilerinden birisi. Eğer Surface Klavye’yi daha yeni aldıysanız, geçmiş olsun demekten başka çare yok.

Kaynak: The Verge

Microsoft, parmak izi okuyuculu yeni 'Modern Klavye'sini sessiz sedasız piyasaya sürdü. Modern Klavye, Surface Klavye'nin bir sonraki versiyonu ve görünüş olarak Surface'a tıpatıp benziyor. Modern Klavye'deki en önemli iki özellik ise yeni parmak izi okuma özelliği ve kablosuz yerine kablolu olarak da kullanılabilmesi.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği