Microsoft’un kasiyersiz mağaza teknolojisi

Tıpkı Amazon gibi Microsoft'un da kasasız ve kasiyersiz mağaza teknolojisi denediği yönünde haberler var.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Amazon kasiyersiz ve kasasız Go mağazalarını denerken, Reuters’ın haberine göre Microsoft da benzer bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Habere göre, Microsoft’un Business AI grubunun içinde perakende teknolojisine odaklanan küçük bir ekip oluşturuldu, şirketin CEO’su Satya Nadella ise buluta veri aktarmadan kameraları kontrol edebilen tesis içi bir cihaz üretilmesini tavsiye etti.

Aslında Microsoft bu alana yabancı değil. 2017 yılında Ulusal Perakende Federasyonu’nun Big Show etkinliğinde perakende odaklı bir dizi ürün tanıtmıştı. Bu ürünler arasında marketlerde test edilen Skip mobil uygulamasının bir versiyonu da var. Skip sayesinde alışveriş yapan kişiler uygulamayı kullanarak her bir ürünü taratıp daha sonra alışverişleri bittiğinde telefonlarından ödeme yapabiliyor. Microsoft bu girişimle iş birliği yapıyor, uygulamanın arka ucunda ise Azure kullanılıyor. Yakın zamanda Chicago’da ve San Francisco’da açılacak Amazon Go mağazalarıyla birlikte kasiyersiz ve kasasız mağaza yarışında daha fazla rekabet görmemiz muhtemel duruyor.

Kaynak: Engadget

Reuters, Microsoft'un kasiyersiz ve kasasız mağaza denemeleri yaptığına dair bir haber yayımladı. Aslında Microsoft konuya pek yabancı değil. Şirket, 2017 yılında Ulusal Perakende Federasyonu'nun Big Show etkinliğinde perakende odaklı bir dizi ürün tanıtmıştı.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği