Amazon bir akıllı market de Londra’da açacak

İngiliz The Sunday Telegraph gazetesine göre Amazon, Londra'da Oxford Circus bölgesinde de bir kasiyersiz Amazon Go mağazası açmayı planlıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

İngiliz The Sunday Telegraph gazetesine göre Amazon, Londra’da Oxford Circus bölgesinde kasiyersiz Amazon Go mağazası açmayı planlıyor. Gazete Amazon’un 300-450 m² genişliğinde bir alan aradığını belirtti. Oxford Circus bölgesi, Londra’nın en kalabalık alışveriş alanı olarak biliniyor.

Amazon ilk Amazon Go mağazalarını bu yıl içinde ABD’de açmıştı. Bu mağazalarda müşteriler istedikleri ürünleri raftan alıyor ve ürünün bedeli otomatik olarak müşterinin kredi kartına yansıtılıyor. Şirket şimdiye kadar ABD dışında herhangi bir fiziksel mağaza açmadı.

“Birleşik Krallık ana mağazası olacak”

Sunday Telegraph’a konuşan kaynaklar, Oxford Circus’ta açılan mağazanın Birleşik Krallık’taki ana mağaza olacağını söylüyor. Kaynaklar ayrıca Birleşik Krallık’ta Amazon Go mağazası açma projesinin, Amazon’un ABD’deki merkezi tarafından yönetildiğini belirtti.

Business Insider’ın konu ile ilgili bilgi almak üzere ulaştığı Amazon sözcüsü, şirketin söylentiler ve spekülasyonlar hakkında yorum yapmadığını söyledi.

Kaynak: Business Insider

Bu yıl ilk kasiyersiz mağazasını ABD'de açan Amazon'un Birleşik Krallık'ta da bir mağaza açmayı planladığı iddia edildi. İngiliz The Sunday Telegraph gazetesine göre Amazon, Londra'da Oxford Circus bölgesinde Amazon Go mağazası açacak. Şirketin mağaza için bölgede yer araştırması yaptığı ifade edildi. Amazon ise konu hakkında yorum yapmayı reddetti.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği