McDonald’s, 20 yıllık tarihinin en büyük satın alımını akıllı menüler için yaptı

McDonald'S
McDonald’s, teknoloji şirketi Dynamic Yield satın alımıyla yapay zeka tabanlı kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Dünyanın en büyük restoran zincirlerinden biri olan McDonald’s, geçtiğimiz günlerde teknoloji şirketi Dynamic Yield’ı satın aldığını duyurdu. Henüz resmi rakamlar paylaşılmasa da restoran zincirinin bu satın alma için 300 milyon dolar harcadığı, bu bağlamda ise şirket tarihinin en büyük hamlesini gerçekleştirdiği aktarılıyor.

Potansiyel müşteriler ile iletişim noktalarında firmalara, yapay zekadan destek alan dijital öneri panoları geliştiren Dynamic Yield’in McDonald’s bünyesine katacağı fayda da birebir aynı olacak. Öyle ki McDonald’s bu satın alma ile hava durumuna göre müşterilerine kahve ya da dondurma önerisinde bulunacak, günün saatine göre ise kahvaltı menülerini ya da burger menülerini ön plana çıkaracak. İlk etapta otomobilden sipariş noktalarında faaliyete girecek proje gayet basit gibi görünse de McDonald’s, daha sonra bu teknolojiyi mobil sipariş platformuna da entegre edecek. Çapraz menü oluşturma imkanı da sunacak yeni hizmet sayesinde müşterilerin eğilimleri bir bir takip edilmiş olacak. McDonald’s bu projeye ilk etapta ABD’de başlayacak, 2019’un ardından ise dijital ekranlar faaliyet gösterilen diğer ülkelerde müşterilerin hizmetinde olacak.

KAYNAK Bloomberg

Dünyanın en büyük restoran zincirlerinden biri olan McDonald’s geçtiğimiz günlerde teknoloji şirketi Dynamic Yield’ı satın aldığını duyurdu. McDonald’s, Dynamic Yield için tam 300 milyon doları gözden çıkardı ve 20 yıllık tarihinin en büyük hamlesini gerçekleştirdi. Bu satın almanın temelinde firmanın yapay zeka tabanlı kişiselleştirilmiş bir deneyim sunacağı yeni projesinin yer aldığı belirtiliyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği