Big Mac bulamıyorlarsa McRoyal yesinler

Venezuela'da aylardır süren ekonomik kriz ve kıtlık sebebiyle yeterli un bulamayan McDonalds ünlü Big Mac hamburgerlerinin satışını durdurdu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

McDonald’s şirketinin en büyük imtiyaz sahibi Arcos Dorados Holding, Venezuela’daki ekmek yetersizliği yüzünden ünlü Big Mac sandviçlerinin bir süre satılamayacağını açıkladı.

Buenos Aires merkezli Arcos Dorados, Latin Amerika ve Karayipler’de toplamda 2000’den fazla McDonald’s restoranı işletiyor. Yapılan açıklamada problemin geçici olduğu ve diğer menü seçeneklerinin satışının devam ettiği vurgulandı.

Arcos Dorados sözcüsü Daniel Schleiniger “Mcdonald’s Venezuela bu geçici problemi çözmek için çalışıyor. Tedarikçilerimizle birlikte en iyi seçenekleri göz önünde bulundurarak müşterilerimize yüksek kaliteli yiyecek servisimizi devam ettirmek için çabalıyoruz” şeklinde konuştu.

Ülke ekonomisi çok kötü durumda

Venezuela’da aylardır devam eden pirinçten tuvalet kağıdına kadar her konuda yaşanan kıtlık pek çok yağma olayına ve protestoların artmasına sebep oldu. Uluslararası Para Fonu’na (IMF) göre, enflasyonun yüzde 700’ü bulmasıyla ülkenin ekonomisinin 2016 yılında yüzde 10 küçülmesi bekleniyor.

Kendi şehri Zaraza’daki McDonald’s sürekli kapalı olduğu için başkent Caracas‘a geldiğini söyleyen 36 yaşındaki Gabriel Perales isimli bir vatandaş “Venezuela’daki pek çok şey gibi bu da çok yanlış. Kıtlıktan dolayı Big Mac veremiyorlarmış. Başka bir hamburger verdiler. McDonald’s bile un yetersizliği sebebiyle problem yaşıyor. Böyle bir şey kimin aklına gelirdi?” diyor.

McDonald's şirketinin en büyük imtiyaz sahibi Arcos Dorados Holding, Venezuela'daki ekmek yetersizliği yüzünden ünlü Big Mac sandviçlerinin bir süre satılamayacağını ancak diğer ürünlerin satışının devam ettiğini açıkladı. Ülkede aylardır devam eden ekonomik kriz ve kıtlık bu kararın alınmasına sebep oldu. Enflasyonun yüzde 700'ü bulduğu ülkenin ekonomisinde bu yıl yüzde 10 civarında küçülme olması bekleniyor.

2 Yorum

  • Haberin özetine bastıktan sonra “tam sürüm” yazmasa daha iyi olur paralı hissi uyandırıyor MIT tech review gibi.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği