Magic Leap bu yaz geliştiricilere dağıtılacak

4 yıldır devam eden heyecan ve milyarlarca Dolar fonlamanın ardından Magic Leap sonunda ilk artırılmış gerçeklik başlığının dağıtım tarihini açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Yaklaşık 4 yıldır devam eden heyecan ve milyarlarca Dolar fonlamanın ardından Magic Leap sonunda ilk artırılmış gerçekliğinin dağıtım tarihini açıkladı. Magic Leap One yazın sonuna kadar geliştiricilere gönderilmiş olacak.

Yeni bir fonlama turu ve AT&T’ye özel bir anlaşmayı açıklayan şirket aynı zamanda ilk başlıkların yakında kullanıma hazır olacağını da duyurdu. Halen net bir tarih açıklanmamış olsa da en azından yaz bitmeden dağıtımın gerçekleşeceğini öğrenmiş olduk. Şirket daha önce de dağıtım tarihini 2018’in başı olarak açıklamıştı.

Magic Leap ayrıca yeni artırılmış gerçeklik teknolojisinin demosunu da gösterdi. Önceden kaydedilmiş videoda başlığın kendisi görülmese de bazı karışık gerçeklik içeriğinin el hareketleriyle kontrol edildiğini gördük. Ancak şirketin geçmişte gösterdiği ve herkesin heyecanlanmasına sebep olan aşırı gerçekçi konsept videolarının ardından demoda gösterilen tasarımlar kimseyi tatmin etmedi. Diğer artırılmış gerçeklik uygulamalarından çok da farklı olmadığı görülen Magic Leap artırılmış gerçeklik teknolojisi demosu, bilgisayarda çizilmiş bir yaratığın etrafta gezinmesini gösteriyor.

Son ürün bu değil

Demoların hala son ürünü göstermediğini söyleyen Magic Leap gerçek deneyimin daha farklı olacağını ifade ediyor. Yine de bu gizemli girişimin geliştiricilere ürün göndermesi, yıllar süren bekleyişin ardından önemli bir gelişme olarak kaydedildi.

İlk günlerde etkileyici videolarla ve milyar dolarlık değerlendirmeyle yaratılan heyecan yavaş yavaş azalmaya başlamıştı. Information tarafından yayımlanan bir raporda bazı çalışanların, şirketin teknolojisini olduğundan iyi gösterdiğinden endişe ettiği belirtilmişti. Daha sonra Business Insider sistemin ilk prototipi olarak sırta takılan ağır bir cihazı gösterdi. Şirket geçtiğimiz yıl ürünün son tasarımını gösterdiğinde pek çok kişi ürünü örümcek gözleriyle ‘steampunk’ın buluşması diye nitelendirerek dalga geçmişti.

Tüm bu eleştirilere rağmen, eğer geliştirici dağıtımı başarılı bir şekilde geçerse Magic Leap yarattığı heyecanı tüketici ürünü için de korumayı başarabilir. En azından ürünü Magic Leap çalışanları dışında insanların kullanabilecek olması doğru yönde atılmış bir adım. Şimdi yapmamız gereken yaratılan heyecanın altının ne kadar doldurulacağını izlemek.

Kaynak: Mashable

Yaklaşık 4 yıldır devam eden heyecan ve milyarlarca Dolar fonlamanın ardından Magic Leap sonunda ilk artırılmış gerçeklik başlığının dağıtım tarihini açıkladı. Magic Leap One yazın sonuna kadar geliştiricilere gönderilmiş olacak. Yeni bir fonlama turu ve AT&T'ye özel bir anlaşmayı açıklayan şirket aynı zamanda ilk başlıkların yakında kullanıma hazır olacağını da duyurdu. Bir de demo videosu yayınlayan Magic Leap, günümüzde kullanılan artırılmış gerçeklik teknolojilerinden çok farklı bir şey göstermedi. Ama bu demonun ürünün son halini yansıtmadığı söylendi. Magic Leap'in yarattığı heyecanın altını ne kadar dolduracağını yaz sonuna kadar öğreneceğiz.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği