Magic Leap’in sır perdesi aralanıyor

Artırılmış gerçeklik teknolojisinin öncülerinden Magic Leap'in yakın zamanda yaptığı patent başvurusunda, bir akıllı gözlüğün yeni çizimleri gösterildi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Magic Leap, akıllı gözlük tasarlayan 4,5 milyar Dolar değerinde bir girişim. Yakın zamanda yapılan bir patent başvurusunda, bir akıllı gözlüğün yeni çizimleri gösterildi. Orijinali 2015 yılında sunulan patent başvurusunda, kenarları oval çerçeveli, sağ ve sol yanında sensörleri olan bir gözlük görüyoruz. Bu, Magic Leap’in halka açık gösterdiği ikinci patent başvurusu.

Kendi ürünü değil

Magic Leap sözcülerinden Business Insider’a konuşan Julia Gaynor, bu akıllı gözlüğün Magic Leap’in kendi ürünü olmadığını belirterek “Bildiğiniz üzere, onaylanması uzun süren bir sürü patent başvurusu yapıyoruz. Bu da onlardan biri, kendi ürünümüz değil.” dedi.

Magic Leap’in donanımından haberdar olan kişilerin beyanına göre patentte gösterilen tasarım görüntü olarak Magic Leap’in ürününe benziyor. Magic Leap ürününün grafiklerini gören biri, şu anki tasarımın her bir tarafında birer kamera olduğunu, patentte gösterildiği gibi ikişer tane olmadığını söylemişti. Bahar aylarında Magic Leap’in demosunu alan yatırımcılar ve diğer önemli kişiler, denedikleri modelin normal sanal gerçeklik gözlüklerinden daha küçük fakat diğer akıllı gözlüklerden daha ağır olduğunu belirtti. Gözlüğü, deniz gözlüğünün biraz daha büyük camlı olanı şeklinde tarif ettiler.

Grafikleri gerçek dünyaya entegre etmek için gelişmiş bilgisayarlar ve kameralar kullanan Magic Leap, artırılmış gerçeklik teknolojisinin öncülerinden biri olarak görülüyor. Apple ve Google gibi teknoloji devleri de telefonda artırılmış gerçeklik tecrübesi yaşamaya imkan veren yazılımlar geliştirdi fakat teknoloji sektöründeki birçok kişi artırılmış gerçeklik teknolojisinin son etabını akıllı gözlüklerin oluşturacağını düşünüyor.

Bu yıl çıkması planlanıyordu

Magic Leap, Google’ın yazılımı ARcore‘u kullanıp kullanmayacakları hakkında yorum yapmadı. Aralarında Google, Alibaba ve KPCB gibi yatırımcıların bulunduğu şirketlerden 1,4 milyar Dolar toplayan Magic Leap, henüz piyasaya ürün sürmedi. The Financial Times, bu yılın başlarında şirketin gözlüğünü 2017’de piyasaya süreceğini söylemişti.

Kaynak: Business Insider

Grafikleri gerçek dünyaya entegre etmek için gelişmiş bilgisayarlar ve kameralar kullanan Magic Leap, artırılmış gerçeklik teknolojisinin öncülerinden biri olarak görülüyor. Teknoloji sektöründeki birçok kişi artırılmış gerçeklik teknolojisinin son etabını akıllı gözlüklerin oluşturacağını düşünüyor. Yakın zamanda yapılan bir patent başvurusunda, bir akıllı gözlüğün yeni çizimleri ortaya çıktı. Orijinali 2015 yılında sunulan patent başvurusunda, kenarları oval çerçeveli, çerçevesinin sağ ve sol yanında sensörleri olan bir gözlük görüyoruz. Bu, Magic Leap'in halka açık gösterdiği ikinci patent başvurusu. Magic Leap sözcülerinden Business Insider'a konuşan Julia Gaynor, bu akıllı gözlüğün Magic Leap'in kendi ürünü olmadığını belirterek "Bildiğiniz üzere, onaylanması uzun süren bir sürü patent başvurusu yapıyoruz. Bu da onlardan biri, kendi ürünümüz değil." dedi. Bahar aylarında Magic Leap'in demosunu alan yatırımcılar ve diğer önemli kişiler, denedikleri modelin normal sanal gerçeklik gözlüklerinden daha küçük fakat diğer akıllı gözlüklerden daha ağır olduğunu belirtti. Gözlüğü, deniz gözlüğünün biraz daha büyük camlı olanı şeklinde tarif ettiler.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği