Magic Leap’te perde aralanıyor

Hiçbir ürün üretmeden pek çok şirketten büyük yatırımlar alan artırılmış gerçeklik firması Magic Leap yeni bir tanıtım videosu yayınladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bu yıl şimdiye dek sanal gerçeklik yılı oldu diyebiliriz ama zaman geçtikçe işler daha da ilginçleşiyor. Pek çok şirketten yatırım alan ancak ortada herhangi bir ürünü bulunmayan gizemli şirket Magic Leap geçtiğimiz günlerde bir video daha yayınladı. Artırılmış gerçeklik konusunda Microsoft’un Hololens’ine rakip olması beklenen ancak Hololens kadar adından söz ettirmeyen Magic Leap yavaş ama emin adımlarla ilerliyor gibi görünüyor.

Screenshot_9

Magic Leap’in aldığı patentlerle geleceği nasıl şekillendirdiğini önceki yazımızda anlatmıştık. Şirket, içinde açıklayıcı hiçbir konuşma bulunmayan önceki videolarında, ofiste yapılan lazer savaşları ve havada uçuşan güneş sistemi gibi etkileyici örnekler sunmuştu. ‘Yeni bir sabah’ adlı yeni videoda ise gelecekte artırılmış gerçeklikle geçen sıradan bir günden bir kesit sunuluyor. Videonun altında, tüm görüntülerin Magic Leap teknolojisinden direkt olarak alındığı ve herhangi bir görsel efekt kullanılmadığı belirtiliyor.

Videoda, masanızdan çıkan mesajlarınızı kontrol edebiliyor ve kızınızın Everest’e tırmanma projesini gösteren hologram tarzı bir infografikten bilgi alabiliyorsunuz. Video ayrıca Magic Leap’in alışverişte nasıl kullanılacağını da kısa bir ayakkabı satın alma sekansında anlatıyor. Son olarak ne amaca hizmet ettiği belli olmayan ama çok havalı görünen bir deniz anası sürüsü odanızın içinden geçip gidiyor. Ürün henüz kullanıma sunulmadı bu yüzden hakkında kimse çok fazla şey bilmiyor ancak Magic Leap ile ilgili detaylı teknik bilgi edinmek isteyenler Wired’ın hazırladığı makaleye göz atabilirler.

Gizemli artırılmış gerçeklik şirketi Magic Leap, ürününün kabiliyetlerini tanıttığı yeni bir video yayınladı. Videoda artırılmış gerçeklik hayatımıza girdiğinde nasıl bir sabah geçireceğimiz anlatılıyor.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği